B Washington Mat Classic XXIII Championships 2011
Weight Class : 103
1. 11-BLAYNE EDWARDS(WAHK)	WAHKIAKUM    	Fall 1:29
2. 09-TONY RAUPP(WINL)	WINLOCK      
3. 10-TAYLOR WOODRUFF (LBEL)	LIBERTY BELL 	Fall 4:57
4. 09-LOGAN WEBER (KITT)	KITTITAS     
Weight Class : 112
1. 11-JAVIER TAPIA (WARD)	WARDEN       	Fall 1:13
2. 09-BRANDEN MEDINA (BREW)	BREWSTER     
3. 09-RAMSES RODELO (WARD)	WARDEN       	Fall 3:54
4. 10-MARCO BAUTISTA(WINL)	WINLOCK      
Weight Class : 119
1. 11-J.P. MARTINEZ (WARD)	WARDEN       	Fall 5:38
2. 12-DALTON DELLINGER(CONC)	CONCRETE     
3. 11-CODY ERICKSON (LBSG)	LIBERTY (SPAN	6-4 OT
4. 10-NOEL ESPINOZA (KITT)	KITTITAS     
Weight Class : 125
1. 09-ANFIM KALUGIN (MWAL)	MARY WALKER  	INJDEF
2. 12-RANDY GROSS (LROS)	LAKE ROOSEVEL
3. 12-CARLOS GOMEZ (WARD)	WARDEN       	Fall 2:01
4. 11-BRENDAN NOCIS(ADNA)	ADNA         
Weight Class : 130
1. 12-CONAN KALUGIN (MWAL)	MARY WALKER  	Fall 3:20
2. 10-ORRIN GROSS (LROS)	LAKE ROOSEVEL
3. 12-HOWIE HERDLE(TBAP)	TACOMA BAPTIS	8-3
4. 10-MICHAEL WEISS (SELK)	SELKIRK      
Weight Class : 135
1. 12-CESAR ESPINOZA (KITT)	KITTITAS     	11-5
2. 11-ALI VALDOVINOS (PATE)	PATEROS      
3. 12-SCOTT HENDERSON (WARD)	WARDEN       	Fall 1:36
4. 11-JOHNNY EVANS(CONC)	CONCRETE     
Weight Class : 140
1. 12-SAMUEL SUAREZ (WARD)	WARDEN       	Fall 4:56
2. 11-NICK PEREZ (OROV)	OROVILLE     
3. 11-JACOB MOORE (POMY)	POMEROY      	4-3
4. 11-DANIEL STAUFFER (DVPT)	DAVENPORT    
Weight Class : 145
1. 11-GUNNAR DOGGETT (LBEL)	LIBERTY BELL 	6-4
2. 11-WAYLEN ANDERSON (REAR)	REARDAN      
3. 12-KYLE ARCHER(WINL)	WINLOCK      	4-2
4. 12-DYLAN HOLDEN (KITT)	KITTITAS     
Weight Class : 152
1. 11-TANNER WALLACE (KITT)	KITTITAS     	Fall 1:21
2. 11-HECTOR CAMACHO (WARD)	WARDEN       
3. 10-CHARLIE ELDRED (REAR)	REARDAN      	13-7
4. 11-ZACH FINLEY(TBAP)	TACOMA BAPTIS
Weight Class : 160
1. 11-TORY KNEBEL (POMY)	POMEROY      	8-1
2. 11-LOGAN ZUNKER (REAR)	REARDAN      
3. 12-CHUCK MYERS (LBEL)	LIBERTY BELL 	6-3
4. 12-KENNY SULLIVAN (WARD)	WARDEN       
Weight Class : 171
1. 12-MYRON SMITH(SBND)	SOUTH BEND   	Fall 5:07
2. 10-WYATT JENKINS (POMY)	POMEROY      
3. 12-KELAN SAX (SELK)	SELKIRK      	10-6
4. 12-STERLING SHEPHARD (LROS)	LAKE ROOSEVEL
Weight Class : 189
1. 11-NIKO KNEZOVICH (REAR)	REARDAN      	Fall 1:39
2. 11-DALTON GINTER (PATE)	PATEROS      
3. 10-AUSTIN REISDORPH (POMY)	POMEROY      	3-1
4. 10-ADAM HANSEN (WARD)	WARDEN       
Weight Class : 215
1. 11-NATE SORENSEN (KITT)	KITTITAS     	Fall 2:54
2. 12-BRANDON DRYE(LCON)	LA CONNER    
3. 10-JOE CROW(RAYM)	RAYMOND      	5-1
4. 12-ZACK LANE (MWAL)	MARY WALKER  
Weight Class : 285
1. 12-ZACK CORRELL (COUL)	ALMIRA-COULEE	Fall 3:23
2. 11-JESSE BILLUPS (COUL)	ALMIRA-COULEE
3. 11-MATTHEW DELEON (WARD)	WARDEN       	Fall 4:40
4. 12-SAWYER REED(NBCH)	NORTH BEACH