2A Washington State MAT CLASSIC XXV Championships 2013
Weight Class : 106
1. 12-ANTHONY BARRERA (OTHE)	OTHELLO        	6-5
2. 12-OMAR GOMEZ (WAPT)	WAPATO         
3. 11-ISAIAH BARRERA (OTHE)	OTHELLO        	11-4
4. 10-AARON KLAUDER (DRPK)	DEER PARK      
5. 09-TYLER GALE (PANG)	PORT ANGELES   	11-3
6. 10-BAILEY MCBRIDE (CEDC)	CEDARCREST     
7. 10-ZAC OSTER (WSGL)	WASHOUGAL      	Fall 4:44
8. 09-DEAN UTTERBACK(ORTG)	ORTING         

Weight Class : 113
1. 10-FRED GREEN (ORTG)	ORTING         	FALL 2:57
2. 11-ALEC ESPINOZA (OTHE)	OTHELLO        
3. 12-EDUARDO RODRIGUEZ (WAPT)	WAPATO         	12-7
4. 10-CALE WOYVODICH (FOST)	FOSTER         
5. 09-ADAM ADKINSON (SDWL)	SEDRO WOOLLEY  	6-2
6. 11-TRAVIS FILLEAU (SUMN)	SUMNER         
7. 12-MASON ADAMS (BLCK)	BLACK HILLS    	11-3
8. 11-JORDAN STELLO (MMOR)	MARK MORRIS    

Weight Class : 120
1. 12-ADAM BURCHETT (KLAH)	KLAHOWYA       	10-3
2. 11-GLENN ROBERTSON (FIFE)	FIFE           
3. 12-AUSTIN DODSON (ORTG)	ORTING         	2-1
4. 10-MANNY MARTINEZ (OTHE)	OTHELLO        
5. 12-DENVER PARKER (CHEH)	W.F. WEST(CHEH)	10-2
6. 11- SERGIO MORALES (TOPP)	TOPPENISH      
7. 10-ZACH FREEMAN (CLAK)	CLARKSTON      	Fall 4:51
8. 11-ISAIAH RODENHURST (OLYP)	OLYMPIC        

Weight Class : 126
1. 12-LUCAS GARZA (OTHE)	OTHELLO        	5-3 OT
2. 12-JAKE KONZAL (DRPK)	DEER PARK      
3. 09-TREY MEYER (EVSK)	EAST VALLEY{SPO	3-1
4. 11-OZZY SWAGERTY (PANG)	PORT ANGELES   
5. 11-STEVEN MARTINEZ (TOPP)	TOPPENISH      	7-1
6. 12-NICK IACONETTI (LYND)	LYNDEN         
7. 12-AUSTIN ALEXANDER (ORTG)	ORTING         	8-4
8. 10-JAMES MACKENZIE (SULT)	SULTAN         

Weight Class : 132
1. 12-COLE HARRIS (DRPK)	DEER PARK      	6-3
2. 12-CAMERON NOLAN (TUMW)	TUMWATER       
3. 11-BRIAN BURCHETT (KLAH)	KLAHOWYA       	4-0
4. 11-TREVOR KURTZ (WRIV)	WHITE RIVER    
5. 10-JOEY ESCOBAR (TOPP)	TOPPENISH      	7-4
6. 09-RICO YBARRA (ORTG)	ORTING         
7. 11-JOESIAH SAUNDERS (GVEW)	GRANDVIEW      	4-1
8. 12-TANNER ZAVALA (BURL)	BURLINGTON EDIS

Weight Class : 138
1. 12-JAKE VELARDE (NKIT)	NORTH KITSAP   	3-1 OT
2. 12-MAVERICK REDDAWAY (FIFE)	FIFE           
3. 10-BRENT EVANS (TOPP)	TOPPENISH      	Fall 4:16
4. 11-MIKE MONIZ (ORTG)	ORTING         
5. 11-TRENTON WELTON (COLV)	COLVILLE       	11-4
6. 12-LUKE SHELL (STEL)	STEILACOOM     
7. 11-MATT MILLER (DRPK)	DEER PARK      	7-6
8. 12-JEREMY JACKSON (SUMN)	SUMNER         

Weight Class : 145
1. 11-JOE GRABLE (DRPK)	DEER PARK      	7-1
2. 12-KODY ERGESON (SELA)	SELAH          
3. 12-BRANDON SHORT (WRIV)	WHITE RIVER    	Fall 1:54
4. 10-JACOB FARRELL (SDWL)	SEDRO WOOLLEY  
5. 11-JED SCHLIESMAN (SUMN)	SUMNER         	Fall 0:17
6. 12-AVORY ACFALLE (OLYP)	OLYMPIC        
7. 12-MICHAEL STUART (CENT)	CENTRALIA      	6-5
8. 12-ERIC GARZA (OTHE)	OTHELLO        

Weight Class : 152
1. 12-KELLEN PELZEL (CENT)	CENTRALIA      	2-1
2. 12-BEAU GORE (ORTG)	ORTING         
3. 12-KYLE MORGAN (SDWL)	SEDRO WOOLLEY  	Fall 4:15
4. 11-LOGAN MERKLE (EVYK)	EAST VALLEY{YAK
5. 12-AJ ATOIGUE (SUMN)	SUMNER         	Fall 4:15
6. 12-TANNER SMITH (COLV)	COLVILLE       
7. 12-DEREK TROY (MMOR)	MARK MORRIS    	Fall 2:50
8. 12-NICK DECKER (CEDC)	CEDARCREST     

Weight Class : 160
1. 11-BOBBY REECE (KING)	KINGSTON       	3-1
2. 12-COLE RICCARDO (CENT)	CENTRALIA      
3. 12-CARLOS TOLEDANO (CEDC)	CEDARCREST     	8-1
4. 12-NICK GONZALEZ (EVSK)	EAST VALLEY{SPO
5. 11-ELIJAH CAMACHO (RVRG)	RIVER RIDGE    	5-2
6. 11-SPENCER GURRAD (BLCK)	BLACK HILLS    
7. 12-STEPHEN CAMDEN (WSGL)	WASHOUGAL      	Fall 0:29
8. 10-TYLER GREWELL (NMAS)	NORTH MASON    

Weight Class : 170
1. 12-ANTON YATES (EVYK)	EAST VALLEY{YAK	10-1
2. 12-ZEKE GAETA (OLYP)	OLYMPIC        
3. 12-BILLY TUFTS (CHEH)	W.F. WEST(CHEH)	2-0
4. 12-BRIAN CRISTION (PANG)	PORT ANGELES   
5. 11-AARON DICKSON (KING)	KINGSTON       	INJ DEF
6. 12-JOHN SANTOS (STEL)	STEILACOOM     
7. 12-TEVIN HIATT (EPHA)	EPHRATA        	7-3
8. 12-RYAN MEGGISON (LYND)	LYNDEN         

Weight Class : 182
1. 12-ELI MASON (CHEN)	CHENEY         	3-1
2. 12-ZACH GOODPASTER (SELA)	SELAH          
3. 12-CHANDLER KNIGHT (COLV)	COLVILLE       	INJ DEF
4. 12-CHRIS SKINNER (WRIV)	WHITE RIVER    
5. 12-RAMSEY DAVIS (WASH)	WASHINGTON     	10-4
6. 12-RICARDO RODRIGUEZ (WAPT)	WAPATO         
7. 10-KYZER BAILEY (CENT)	CENTRALIA      	9-8
8. 12-JACKSON LEECH (STEL)	STEILACOOM     

Weight Class : 195
1. 11-TYRUS KEMP (EPHA)	EPHRATA        	4-3
2. 11-FOSTER WADE (ABMR)	ARCHBISHOP MURP
3. 12-CAMERON SCHLOTTER (CHEN)	CHENEY         	5-3
4. 12-BILLY MARSHALL (DRPK)	DEER PARK      
5. 12-JEFF BAJEMA (BURL)	BURLINGTON EDIS	INJ DEF
6. 12-JORDAN LEECH (STEL)	STEILACOOM     
7. 12-DARIUS TAYLOR-JONES (BREM)	BREMERTON      	12-2
8. 11-TREVONN RUSSELL (LINB)	LINDBERGH      

Weight Class : 220
1. 12-JOSE JIMENEZ (TUMW)	TUMWATER       	9-8
2. 10-JACE MALEK (WVSK)	WEST VALLEY(SPO
3. 12-CALEB NEWMAN (LYND)	LYNDEN         	Fall 1:38
4. 12-RUSTY HOFFMAN (BREM)	BREMERTON      
5. 10-KYLE LAFRITZ (PANG)	PORT ANGELES   	8-7
6. 11-SPENCER PEDRONI (FIFE)	FIFE           
7. 12-ROBERTO CORONEL (PANG)	PORT ANGELES   	4-1
8. 11-JAY MOORE (SDWL)	SEDRO WOOLLEY  

Weight Class : 285
1. 11-MONIKE FAILAUGA (FIFE)	FIFE           	3-2
2. 11-BUBBA RUIZ (OTHE)	OTHELLO        
3. 11-RICKY MILLER (WVSK)	WEST VALLEY(SPO	3-2
4. 12-ZAC COREAN (CHEN)	CHENEY         
5. 12-ALEX DAARUD (CENT)	CENTRALIA      	14-6
6. 11-ROBERT LUNA (TOPP)	TOPPENISH      
7. 11-TRISTAN NELSON (LKWD)	LAKEWOOD       	Fall 1:23
8. 10-UMU TIMOTEO (OLYP)	OLYMPIC