2A Washington State MAT CLASSIC XXIV Championships 2012
                                             Weight class : 285
12-EVAN EARNEST{R.A. LONG}                                                                          1. 12-ALEC POSTLEWAIT (MTBK)
--------------------------------------\                                                             2. 12-ROBBY MACNAIR (CEDC)
                                  -105|12-EVAN EARNEST(LONG)                                        3. 11-JAIME MIRANDA (ABER)
12-CLAY CHARLEY{SEQUIM}               |---------------------\                                       4. 12-MARTIN TORRES (GVEW)
--------------------------------------/   7-2               |                                       5. 10-MONIKE FAILAUGA(FIFE)
                                                            |MACNAIR (CEDC)                         6. 11-BRENDEN BEST(NKIT)
12-ROBBY MACNAIR {CEDARCREST}                           -217|---------------------\                 7. 12-ALEX HACHMAN (WVSK)
--------------------------------------\                     |   5-4 4OT           |                 8. 11-MICHAEL MYERS(PANG)
                                  -106|MACNAIR (CEDC)       |                     |
12-ALEX HACHMAN {WEST VALLEY(SPOK)}   |---------------------/                     |
--------------------------------------/   FALL 3:26                               |
                                                                                  |MACNAIR (CEDC)       
10-MIKE ANTCZAK {BLAINE}                                                      -333|---------------------\
--------------------------------------\                                           |   8-6 0T            |
                                  -107|ANTCZAK (BLAN)                             |                     |
10-BUBBA RUIZ {OTHELLO}               |---------------------\                     |                     |
--------------------------------------/   4-1               |                     |                     |
                                                            |FAILAUGA(FIFE)       |                     |
12-MYHRE ENG {EVERGREEN(SEATTLE)}                       -218|---------------------/                     |
--------------------------------------\                     |   FALL 4:21                               |
                                  -108|FAILAUGA(FIFE)       |                                           |
10-MONIKE FAILAUGA{FIFE}              |---------------------/                                           |          CHAMPION
--------------------------------------/   FALL 1:03                                                     |
                                                                                                        |  POSTLEWAIT (MTBK)    
12-ALEC POSTLEWAIT {MT. BAKER}                                                                      -420|---------------------
--------------------------------------\                                                                 |   FALL 0:38
                                  -109|POSTLEWAIT (MTBK)                                                |
10-RICKY MILLER {WEST VALLEY(SPOK)}   |---------------------\                                           |
--------------------------------------/   FALL 0:50         |                                           |
                                                            |POSTLEWAIT (MTBK)                          |
11-JAIME MIRANDA {ABERDEEN}                             -219|---------------------\                     |
--------------------------------------\                     |   9-3               |                     |
                                  -110|MIRANDA (ABER)       |                     |                     |
11-BRENDEN BEST{NORTH KITSAP}         |---------------------/                     |                     |
--------------------------------------/   FALL 1:20                               |                     |
                                                                                  |POSTLEWAIT (MTBK)    |
11-ALEX DAARUD{CENTRALIA}                                                     -334|---------------------/
--------------------------------------\                                           |   FALL 0:16         
                                  -111|11-ALEX DAARUD(CENT)                       |
11-MICHAEL MYERS{PORT ANGELES}        |---------------------\                     |
--------------------------------------/   FALL 0:36         |                     |
                                                            |TORRES (GVEW)        |
11-JAKE LARSEN {MT. BAKER}                              -220|---------------------/
--------------------------------------\                     |   11-7              
                                  -112|TORRES (GVEW)        |
12-MARTIN TORRES {GRANDVIEW}          |---------------------/
--------------------------------------/   FALL 5:24         



                                                                  FAILAUGA(FIFE)       
                      11-ALEX DAARUD(CENT)                        ---------------------\
                      ---------------------\                      L-333                |
12-CLAY CHARLEY(SEQU) L-220                |HACHMAN (WVSK)                             |
---------------------\                 -277|---------------------\                     |MIRANDA (ABER)       
L-105                |HACHMAN (WVSK)       |   FALL 1:36         |                 -363|---------------------\
                 -221|---------------------/                     |                     |   FALL 0:48         |
HACHMAN (WVSK)       |   5-2                                     |MIRANDA (ABER)       |                     |
---------------------/                                       -335|---------------------/                     |
L-106                 MIRANDA (ABER)                             |   5-0                                     |
                      ---------------------\                     |                                           |          THIRD
10-BUBBA RUIZ (OTHE)  L-219                |MIRANDA (ABER)       |                                           |
---------------------\                 -278|---------------------/                                           |MIRANDA (ABER)       
L-107                |12-MYHRE ENG (EGSE)  |   8-4                                                       -406|---------------------
                 -222|---------------------/                                                                 |   5-3 OT
12-MYHRE ENG (EGSE)  |   FALL 4:51                                                                           |
---------------------/                                            TORRES (GVEW)                              |
L-108                 ANTCZAK (BLAN)                              ---------------------\                     |
                      ---------------------\                      L-334                |                     |
MILLER (WVSK)         L-218                |11-BRENDEN BEST(NKIT)                      |                     |
---------------------\                 -279|---------------------\                     |TORRES (GVEW)        |
L-109                |11-BRENDEN BEST(NKIT)|   5-3               |                 -364|---------------------/
                 -223|---------------------/                     |                     |   FALL 3:39         
11-BRENDEN BEST(NKIT)|   INJ DEF                                 |11-BRENDEN BEST(NKIT)|
---------------------/                                       -336|---------------------/
L-110                 12-EVAN EARNEST(LONG)                      |   3-1               
                      ---------------------\                     |
MYERS(PANG)           L-217                |MYERS(PANG)          |                      FAILAUGA(FIFE)                  FIFTH
---------------------\                 -280|---------------------/                 L-363---------------------\
L-111                |MYERS(PANG)          |   13-11                                                         |FAILAUGA(FIFE)       
                 -224|---------------------/                                                             -392|---------------------
11-JAKE LARSEN (MTBK)|   FALL 1:16                                                      11-BRENDEN BEST(NKIT)|   FALL 2:25
---------------------/                                                             L-364---------------------/
L-112
                                                                                   HACHMAN (WVSK)               SEVENTH
                                                                              L-335---------------------\
                                                                                                        |HACHMAN (WVSK)       
                                                                                                    -378|---------------------
                                                                                   MYERS(PANG)          |   FALL O:24
                                                                              L-336---------------------/