2A Washington State MAT CLASSIC XXIV Championships 2012
Weight Class : 106
1. 10-GLENN ROBERTSON(FIFE)	FIFE           	2-1
2. 11-GABE MARTINEZ (QUIN)	QUINCY         
3. 11-CHRISTIAN ALEJANDREZ (QUIN)	QUINCY         	7-2
4. 09-CALE WOYVODICH (FOST)	FOSTER         
5. 11-ANTHONY BARRERA (OTHE)	OTHELLO        	6-0
6. 10-ANDREW BOSCH(WDLD)	WOODLAND       
7. 12-CHRIS JENKINS (GFAL)	GRANITE FALLS  	4-0
8. 12-JAKOB COLLINS(LONG)	R.A. LONG      

Weight Class : 113
1. 10-WYATT SCRIBNER (ELLE)	ELLENSBURG     	6-2
2. 10-BRIAN BURCHETT(KLAH)	KLAHOWYA       
3. 12-ZAC JOAQUIN(NMAS)	NORTH MASON    	FALL 0:49
4. 11-WILL BARDEZBAIN(CHEH)	W.F. WEST(CHEH)
5. 12-JAKE SIEVERS(NKIT)	NORTH KITSAP   	6-2
6. 11-MASON ADAMS(BLCK)	BLACK HILLS    
7. 12-CARSON MONAGHAN (MTBK)	MT. BAKER      	4-2
8. 11-CARLOS HERNANDEZ (TOPP)	TOPPENISH      

Weight Class : 120
1. 11-JAKE KONZAL (DRPK)	DEER PARK      	FALL 0:40
2. 11-ADAM BURCHETT(KLAH)	KLAHOWYA       
3. 12-RENE GASPAR(NMAS)	NORTH MASON    	6-4 OT
4. 12-JAMES NOLAN(TUMW)	TUMWATER       
5. 09-MICHAEL LEONARD (DRPK)	DEER PARK      	FALL 4:12
6. 10-STEVEN MARTINEZ (TOPP)	TOPPENISH      
7. 11-AUSTON HILDERBRAND (WVSK)	WEST VALLEY(SPO	5-1
8. 10-OZZY SWAGERTY(PANG)	PORT ANGELES   

Weight Class : 126
1. 11-COLE HARRIS (DRPK)	DEER PARK      	11-2
2. 12-NOLAN TAKEMURA (BELL)	BELLINGHAM     
3. 11-CAMERON NOLAN(TUMW)	TUMWATER       	8-4
4. 11-LUCAS GARZA (OTHE)	OTHELLO        
5. 12-CODY DEHN (DRPK)	DEER PARK      	FALL 4:51
6. 12-NICKY HENDERSON (BURL)	BURLINGTON EDIS
7. 11-LUKE SHELL(STEL)	STEILACOOM     	12-1
8. 12-MOISES TORRES (TYEE)	TYEE           

Weight Class : 132
1. 12-CODY YEIK(OLYP)	OLYMPIC        	5-1
2. 12-AARON ARREDONDO (TOPP)	TOPPENISH      
3. 12-ANDREW PETERSON (BELL)	BELLINGHAM     	FALL 4:44
4. 12-RHYSE ZENKNER(FIFE)	FIFE           
5. 12-ALEX ROCKSTROM (EVSK)	EAST VALLEY{SPO	7-4
6. 12-GEFF DUNCAN(CHEH)	W.F. WEST(CHEH)
7. 10-LOGAN MERKLE (EVYK)	EAST VALLEY{YAK	10-2
8. 11-JEREMY JACKSON(SUMN)	SUMNER         

Weight Class : 138
1. 11-JAKE VELARDE(NKIT)	NORTH KITSAP   	4-1
2. 10-JOE GRABLE (DRPK)	DEER PARK      
3. 11-MAVERICK REDDAWAY(FIFE)	FIFE           	3-2
4. 12-BLAKE HABERMAN (ELLE)	ELLENSBURG     
5. 11-MICHAEL STUART(CENT)	CENTRALIA      	8-0
6. 12-CODY CHAPMAN (EVSK)	EAST VALLEY{SPO
7. 10-JED SCHLIESMAN(SUMN)	SUMNER         	INJ DEF
8. 11-KODY ERGESON (SELA)	SELAH          

Weight Class : 145
1. 12-ANDREW WHITE(CHEH)	W.F. WEST(CHEH)	5-2
2. 11-KELLEN PELZEL(CENT)	CENTRALIA      
3. 12-SHAYPHER HENDRICKS (BLAN)	BLAINE         	8-3
4. 12-KAMAL QTEISHAT (ELLE)	ELLENSBURG     
5. 11-CARLOS TOLEDANO (CEDC)	CEDARCREST     	6-2
6. 10-MATT MILLER (DRPK)	DEER PARK      
7. 12-BRIAN MCCARTY(NMAS)	NORTH MASON    	7-2
8. 11-AJ MILYARD(NKIT)	NORTH KITSAP   

Weight Class : 152
1. 10-BOBBY REECE(KING)	KINGSTON       	11-1
2. 12-BRAYDAN BEREZAY (EVSK)	EAST VALLEY{SPO
3. 11-ELIAS MASON (CHEN)	CHENEY         	FALL 2:49
4. 11-COLE RICCARDO(CENT)	CENTRALIA      
5. 11-AJ ATOIGUE(SUMN)	SUMNER         	4-2
6. 11-DEREK TROY(MMOR)	MARK MORRIS    
7. 10-CARTER BUSHMAN (QUIN)	QUINCY         	9-5
8. 12-CARSON EISWALD (SEHO)	SEHOME         

Weight Class : 160
1. 12-RILEY PRENTICE(TUMW)	TUMWATER       	8-5
2. 12-CODY PAXMAN (CEDC)	CEDARCREST     
3. 12-DYLAN MILLER (DRPK)	DEER PARK      	3-2
4. 11-ANTON YATES (EVYK)	EAST VALLEY{YAK
5. 11-NICK GONZALEZ (EVSK)	EAST VALLEY{SPO	11-7
6. 11-STEPHEN CAMDEN (WSGL)	WASHOUGAL      
7. 11-JOHN SANTOS(STEL)	STEILACOOM     	14-8
8. 12-BEAU BRYAN(BLCK)	BLACK HILLS    

Weight Class : 170
1. 12-TYLER COATES (ELLE)	ELLENSBURG     	11-4
2. 12-BROCK BEELER (CLAK)	CLARKSTON      
3. 12-DAKOTA HINTON(SEQU)	SEQUIM         	FALL OT 5:22
4. 12-JASON JORGENSEN (DRPK)	DEER PARK      
5. 12-PRESTON CHURCHILL(CENT)	CENTRALIA      	FALL 2:32
6. 12-MARTIN VAKAMOCE (CEDC)	CEDARCREST     
7. 11-JOSE DURAN (ABER)	ABERDEEN       	FALL 1:30
8. 12-BRANDON TODD (ABMR)	ARCHBISHOP MURP

Weight Class : 182
1. 12-JEREMY KORTHUIS (LYND)	LYNDEN         	FALL 0:31
2. 09-KYZER BAILEY(CENT)	CENTRALIA      
3. 12-DANTE GRAY (SEHO)	SEHOME         	7-2
4. 11-BRIAN CRISTION(PANG)	PORT ANGELES   
5. 11-RAMSEY DAVIS(WASH)	WASHINGTON     	INJ DEF
6. 11-CHRIS SKINNER(WRIV)	WHITE RIVER    
7. 11-ZACH GOODPASTER (SELA)	SELAH          	FALL 4:12
8. 12-CONNER KRUSE (ABMR)	ARCHBISHOP MURP

Weight Class : 195
1. 12-DAYNA SQUIBB(CENT)	CENTRALIA      	5-2
2. 11-CAMERON SCHLOTTER (CHEN)	CHENEY         
3. 10-TYRUS KEMP (EPHA)	EPHRATA        	8-4
4. 10-JAKE GRANTHAM(NTHU)	NORTH THURSTON 
5. 11-CALEB JOHNSON (BLAN)	BLAINE         	INJ DEF
6. 12-CALEB O'HALEK(OLYP)	OLYMPIC        
7. 11-TYREL CRONK (MTBK)	MT. BAKER      	FALL 2:12
8. 11-GAGE RIFE(CHEH)	W.F. WEST(CHEH)

Weight Class : 220
1. 12-JOEY GOMEZ (OTHE)	OTHELLO        	16-0
2. 11-CJ RODRIGUEZ (DRPK)	DEER PARK      
3. 11-RAUL PECH (TOPP)	TOPPENISH      	5-4
4. 12-GARRETT PANNKUK(CENT)	CENTRALIA      
5. 12-JACK WELKER(KING)	KINGSTON       	FALL 3:50
6. 10-ABRAHAM AFOA(FIFE)	FIFE           
7. 12-KYLE WHITE (WVSK)	WEST VALLEY(SPO	FALL 0:53
8. 09-MASON READY(FKPR)	FRANKLIN PIERCE

Weight Class : 285
1. 12-ALEC POSTLEWAIT (MTBK)	MT. BAKER      	FALL 0:38
2. 12-ROBBY MACNAIR (CEDC)	CEDARCREST     
3. 11-JAIME MIRANDA (ABER)	ABERDEEN       	5-3 OT
4. 12-MARTIN TORRES (GVEW)	GRANDVIEW      
5. 10-MONIKE FAILAUGA(FIFE)	FIFE           	FALL 2:25
6. 11-BRENDEN BEST(NKIT)	NORTH KITSAP   
7. 12-ALEX HACHMAN (WVSK)	WEST VALLEY(SPO	FALL O:24
8. 11-MICHAEL MYERS(PANG)	PORT ANGELES