3A Washington State MAT CLASSIC XXIV Championships 2012
Weight Class : 106
1. 09-DARREN HARRIS(YELM)	YELM           	FALL 5:03
2. 10-JESSE BARAJAS(SUNN)	SUNNYSIDE      
3. 10-FABIAN WICKHAM (EMNT)	EASTMONT       	9-3
4. 12-ANDREW HAHN(FOSS)	FOSS           
5. 09-LUKE WILSON(MRCR)	MERCER ISLAND  	6-5
6. 12-DEAN REGINIO(TIMB)	TIMBERLINE     
7. 11-KWEST OSBORN(UNIV)	UNIVERSITY     	9-5
8. 12-LUIS CARDONA(MGET)	MARYSVILLE-GETC

Weight Class : 113
1. 11-JOSH NEWBERG(KELS)	KELSO          	5-0
2. 10-COLTON TRACY (BLAK)	BONNEY LAKE    
3. 09-MATT IWICKI(ECAT)	EASTSIDE CATHOL	FALL 1:52
4. 10-LUIS REYNA(MTVN)	MT. VERNON     
5. 12-JESUS ESCALONA(SCST)	SHORECREST     	FALL 4:21
6. 11-SANTOS GUERRERO(SUNN)	SUNNYSIDE      
7. 10-MARCUS HARTMAN(CAMA)	CAMAS          	4-1
8. 10-ABUNDIO VICTORIANO(KELS)	KELSO          

Weight Class : 120
1. 12-ANDREW CUNNINGHAM(BLAK)	BONNEY LAKE    	4-1
2. 11-TYKE REID(ENUM)	ENUMCLAW       
3. 10-TYLER WICKEN(KELS)	KELSO          	3-1
4. 10-MATHEW FLORESCA(SWOD)	SHOREWOOD      
5. 12-ISAAC ROBISON(FERN)	FERNDALE       	TFALL 20-4
6. 12-AQUA PRIGGE(INGR)	INGRAHAM       
7. 09-TIMMY MARTINEZ(PASC)	PASCO          	FALL :31
8. 12-KEATON VALLANCE(UNIV)	UNIVERSITY     

Weight Class : 126
1. 11-TERRENCE MCKINNEY(SHAD)	SHADLE PARK    	FALL :32
2. 12-CALEB BURGER(SHAD)	SHADLE PARK    
3. 11-CODY FAKKEMA(OAKH)	OAK HARBOR     	FALL 2:22
4. 12-NATHAN GONZALEZ (SUNN)	SUNNYSIDE      
5. 12-JAREN HUFFORD(YELM)	YELM           	6-2
6. 12-NICK LINDHOLM(DECA)	DECATUR        
7. 12-ZACK CALKINS(LYNN)	LYNNWOOD       	FALL 1:23
8. 12-NICK MORF(TIMB)	TIMBERLINE     

Weight Class : 132
1. 11-JESSIE LOPEZ(EVRT)	EVERETT        	7-6
2. 11-DILLON HARRIS(YELM)	YELM           
3. 12-TYLER WEISS(CAMA)	CAMAS          	7-5
4. 11-RANDY NIMRICK(PENS)	PENINSULA      
5. 09-IZAEC QUINTANILLA(NCNT)	NORTH CENTRAL  	6-4
6. 09-JAKE FARRELL(SDWL)	SEDRO WOOLLEY  
7. 12-DAVID GRIFFITH(CAPL)	CAPITAL        	4-2
8. 11-HARLEY KOLP(KAMI)	KAMIAKIN       

Weight Class : 138
1. 11-LUCAS SOMERA(ENUM)	ENUMCLAW       	FALL 3:13
2. 12-DEONDRE SPARKS (PASC)	PASCO          
3. 10-AARON BLAINE(HBAY)	HUDSONíS BAY   	2-1
4. 12-JAMES BRADLEY(YELM)	YELM           
5. 12-TYLER ALLEN(PENS)	PENINSULA      	9-4
6. 11-KYLE MORGAN(SDWL)	SEDRO WOOLLEY  
7. 11-RYAN GABEL (UNIV)	UNIVERSITY     	5-2
8. 12-SAM WILKES (MTSP)	MT. SPOKANE    

Weight Class : 145
1. 12-BRADY MAST(SDWL)	SEDRO WOOLLEY  	10-2
2. 11-JACOB ELLEDGE(GLPK)	GLACIER PEAK   
3. 12-MITCHELL BOCOOK(NCNT)	NORTH CENTRAL  	4-3
4. 11-CASEY LARSON(PENS)	PENINSULA      
5. 11-JOHN HOOVER(MTSP)	MT. SPOKANE    	2-1
6. 12-GAGE ANDERSON(ODEA)	ODEA           
7. 12-ANNIRU KAMARA(HBAY)	HUDSONíS BAY   	FALL 3:50
8. 11-MATT YUSTE(BLAK)	BONNEY LAKE    

Weight Class : 152
1. 12-BILLY GOFORTH(MTSP)	MT. SPOKANE    	11-9
2. 12-EMILIO ALCANTAR(HBAY)	HUDSONíS BAY   
3. 11-JUSTIN MITCHELL(ENUM)	ENUMCLAW       	4-2 OT
4. 12-ADRIAN ORNDORFF(UNIV)	UNIVERSITY     
5. 12-GARRETT MCDONALD(KELS)	KELSO          	FALL 1:54
6. 11-TRENTON TIBBETTS(ODEA)	ODEA           
7. 09-BRYSON PIERCE(NCNT)	NORTH CENTRAL  	10-5
8. 10-HUNTER LORD(LYNN)	LYNNWOOD       

Weight Class : 160
1. 12-BLAKE JOHNSON(MRCR)	MERCER ISLAND  	5-3
2. 11-NICK KARIS(DECA)	DECATUR        
3. 10-CHILI SABIN(BLAK)	BONNEY LAKE    	7-5 OT
4. 12-JORDAN WATTS(MTVN)	MT. VERNON     
5. 12-CONNOR ROSANE(SRDG)	SOUTHRIDGE     	5-3
6. 12-HAMILTON NOEL(LBIS)	LIBERTY(ISSAQUA
7. 12-AJ BREVICK(MTSI)	MT. SI         	TFALL 15-0
8. 11-SAM ROMERO(SUNN)	SUNNYSIDE      

Weight Class : 170
1. 11-SISTO SANTANA PINA(KAMI)	KAMIAKIN       	FALL 2:56
2. 11-ROWLAND GAYDOSH(DECA)	DECATUR        
3. 12-YAROSLAV PETRECHKO(LWAS)	LAKE WASHINGTON	7-4
4. 12-CONNOR BOYCE(EVRT)	EVERETT        
5. 12-JAKE LUEDERS(BLAK)	BONNEY LAKE    	INJ DEF
6. 11-KEVIN DEL-ANGEL(SRDG)	SOUTHRIDGE     
7. 12-JOE TRAVERSO(HANF)	HANFORD        	FALL 1:47
8. 12-CONNOR KENYON(BAIN)	BAINBRIDGE ISLA

Weight Class : 182
1. 11-SEAN ELLEDGE(GLPK)	GLACIER PEAK   	8-0
2. 12-PHIL FRAZIER(MRCR)	MERCER ISLAND  
3. 12-CODY GEARY(PRAR)	PRAIRIE        	4-2
4. 12-JUSTIN MILLER(SHAD)	SHADLE PARK    
5. 12-BEN TYNAN(HANF)	HANFORD        	9-2
6. 12-CASEY ENDERLIN(HANF)	HANFORD        
7. 11-SPENCER SMITH(DECA)	DECATUR        	FALL 2:23
8. 12-TYLER SAICHOMPOO(TIMB)	TIMBERLINE     

Weight Class : 195
1. 12-PETER JOHNSON(BLCH)	BISHOP BLANCHET	FALL 5:53
2. 11-JAKE FERRIS(WILS)	WILSON         
3. 11-TJ CORMIER(ENUM)	ENUMCLAW       	FALL 1:39
4. 12-JOE STOUTT(ECAT)	EASTSIDE CATHOL
5. 10-CIARAN BALL(MDDL)	MEADOWDALE     	FALL 4:41
6. 11-JEFFERY LEUTH(YELM)	YELM           
7. 11-CAMERON BABCOCK(SHAD)	SHADLE PARK    	9-4
8. 12-MIGUEL GUZMAN(SUNN)	SUNNYSIDE      

Weight Class : 220
1. 11-STONE HART(TIMB)	TIMBERLINE     	FALL 4:34
2. 12-JIMMY TRULL(BELV)	BELLEVUE       
3. 12-COLTON MALEK(ENUM)	ENUMCLAW       	9-1
4. 12-JACK MICHELS(LWAS)	LAKE WASHINGTON
5. 12-DAVID DEMPSEY(ODEA)	ODEA           	5-1
6. 12-TYLER WALLACE(YELM)	YELM           
7. 12-CHRIS WILLIAMS(ENUM)	ENUMCLAW       	FALL 1:46
8. 11-DARIUS TAYLOR-JONES(BREM)	BREMERTON      

Weight Class : 285
1. 12-IAN BOLSTAD(SCST)	SHORECREST     	8-4
2. 12-KYLE COSBY(UNIV)	UNIVERSITY     
3. 12-JOSH MITCHELL(MTSI)	MT. SI         	FALL :55
4. 12-KEVIN RABENSTEIN(SDWL)	SEDRO WOOLLEY  
5. 12-CODY FULLETON(ODEA)	ODEA           	FALL 4:55
6. 12-JUSTIN WILKINS(WVYK)	WEST VALLEY(YAK
7. 12-TYLER BROWN(SHAD)	SHADLE PARK    	13-10
8. 12-NICK CASTORIANO(NTHL)	NATHAM HALE