Girls Washington State MAT CLASSIC XXIV Championships 2012
Weight Class : 100
1. 12-JUSTINE PALABRICA (EVRT)	EVERETT        	13-4
2. 11-ISABELLA SILVA-PIRES (CENT)	CENTRALIA      
3. 10-DEIANEIRA CAUDLE(WARD)	WARDEN         	FALL 2:42
4. 09-BRITNEE COOK(KION)	KIONA-BENTON   
5. 11-ISIS WADLEIGH (TIMB)	TIMBERLINE     	3-2 OT3
6. 09-MARIZZA BIRRUETA(GVEW)	GRANDVIEW      
7. 11-KASSI STRANO (BGRD)	BATTLE GROUND  	FALL 2:04
8. 11-KENDRA SMITH(RGPU)	ROGERS (PUYALLU

Weight Class : 106
1. 11-RACHEL ARCHER (WNLK)	WINLOCK        	4-2
2. 09-ARIAN CARPIO(TBEA)	TODD BEAMER    
3. 12-MAEVIS LAWSON(BREM)	BREMERTON      	9-8
4. 12-SAVANNAH PHILLIPS (STWD)	STANWOOD       
5. 10-JULIE NORVELL (NWPT)	NEWPORT(BELLEVU	FALL 1:43
6. 11-EMILY IVERSON (SDWL)	SEDRO WOOLLEY  
7. 09-HALEY FRANICH(PUYL)	PUYALLUP       	FALL 2:14
8. 09-QUINN OBRYANT (PRAR)	PRAIRIE        

Weight Class : 112
1. 12-YODI LAWES(BLAK)	BONNEY LAKE    	4-0
2. 12-KYRA BATARA (MTVW)	MOUNTAIN VIEW  
3. 12-CASEY MATHER (STWD)	STANWOOD       	FALL 2:36
4. 11-MARY ELLEN GUTIERREZ(MABT)	MABTON         
5. 11-BIANCA ARIZPE(FDWY)	FEDERAL WAY    	11-3
6. 12-YUBO WAKAYO (INGR)	INGRAHAM       
7. 12-VICTORIA PENA(FDWY)	FEDERAL WAY    	FALL 1:41
8. 10-LYNDSEY BARNHILL(KING)	KINGSTON       

Weight Class : 118
1. 11-CASSIDY MEYERS(KWOD)	KENTWOOD       	4-1
2. 12-TAYLOR GRAHAM (BURL)	BURLINGTON EDIS
3. 12-AIKA MITCHELL (LASD)	LAKESIDE(SEATTL	9-2
4. 12-JORDYN ADAMS (SDWL)	SEDRO WOOLLEY  
5. 11-BRENDA DELEON(WARD)	WARDEN         	8-6 OT
6. 12-AXA MOLINA(FDWY)	FEDERAL WAY    
7. 12-MARIANA ALVAREZ(ROYL)	ROYAL          	FALL 0:37
8. 12-TIFFANY HU (UNON)	UNION          

Weight Class : 124
1. 12-JENNIFER ANDERSON(EMRD)	EMERALD RIDGE  	6-0
2. 11-KATEE ALLEN (MTVN)	MT. VERNON     
3. 09-TATUM SPARKS(OTHE)	OTHELLO        	6-3
4. 11-MCKENNA EMMERT (KELS)	KELSO          
5. 11-MIEXY GONZALES(WARD)	WARDEN         	13-9
6. 09-HAVEN CAMDEN (WSGL)	WASHOUGAL      
7. 12-DANI MATA (MTBK)	MT. BAKER      	11-4
8. 10-JESENIA MEZA(MABT)	MABTON         

Weight Class : 130
1. 12-JESSIE KAECH (SDWL)	SEDRO WOOLLEY  	FALL 3:45
2. 12-KARA EBERGSON (SQAL)	SQUALICUM      
3. 11-COLLEEN REYNOLDS (KELS)	KELSO          	FALL 2:10
4. 11-ABBY ELIZONDO(SUNN)	SUNNYSIDE      
5. 12-DANIELLE VOLK(FIFE)	FIFE           	FALL 3:27
6. 10-KOURTNEY BROWNING(NVAL)	NACHES VALLEY  
7. 11-MEGAN YOUNG (MTBK)	MT. BAKER      	FALL 4:30
8. 10-ERIN LOCKE (WSGL)	WASHOUGAL      

Weight Class : 137
1. 12-KATRYNIA TODD(AUBN)	AUBURN         	FALL 3:09
2. 11-ALLESHA REYES(OTHE)	OTHELLO        
3. 09-VANESSA DIXON(TBEA)	TODD BEAMER    	8-0
4. 10-CHLOE GARDNER (NOOK)	NOOKSACK VALLEY
5. 10-AMBERLEE BRASCH(SKIT)	SOUTH KITSAP   	FALL 2:46
6. 12-MYKAL BARON (KELS)	KELSO          
7. 10-LACY CANNON (MTBK)	MT. BAKER      	FALL 0:43
8. 12-CHEVELLE WOODARD(RGPU)	ROGERS (PUYALLU

Weight Class : 145
1. 12-STEPHANIE SIMON (EGVN)	EVERGREEN (VANC	FALL 2:57
2. 12-LATEAH HOLMES(FIFE)	FIFE           
3. 12-JENNIFER FREMD (OAKH)	OAK HARBOR     	FALL 2:27
4. 12-KATIE BOND(EMRD)	EMERALD RIDGE  
5. 12-JULIA ARNOLD (ELMA)	ELMA           	12-4
6. 10-KARA ALDEN (SKLN)	SKYLINE        
7. 10-DANIELLE CORMIER(ENUM)	ENUMCLAW       	10-4
8. 11-LUAIPOU LOLOGO(FDWY)	FEDERAL WAY    

Weight Class : 155
1. 10-KIAYA VAN SCOYOC(LAKS)	LAKES          	FALL 5:08
2. 12-HAYLEE RABENSTEIN (SDWL)	SEDRO WOOLLEY  
3. 11-DESIREE HARMS(WVSK)	WEST VALLEY (SP	5-2
4. 12-MADISON THACKARA(FIFE)	FIFE           
5. 11-DYLAN FAGAN(WRIV)	WHITE RIVER    	FALL 2:18
6. 12-KAELA PIEHLER (MTBK)	MT. BAKER      
7. 11-SAM KING (HOQM)	HOQUIAM        	2-1
8. 12-HANNA BARON (KELS)	KELSO          

Weight Class : 170
1. 11-KAMREE ALLEN (MTVN)	MT. VERNON     	6-3
2. 09-FELISHA OROZCO(CONN)	CONNELL        
3. 12-MIKAELA KILCUP(WRIV)	WHITE RIVER    	FALL 3:00
4. 12-MARISSA VELIZ (LYND)	LYNDEN         
5. 11-ELIZABETH PATERSON(ENUM)	ENUMCLAW       	FALL 1:18
6. 12-IMANI HAMPTON(EMRD)	EMERALD RIDGE  
7. 12-MELISSA STARHEIM (BURL)	BURLINGTON EDIS	FALL 0:51
8. 10-TONIE EDWARDS (YELM)	YELM           

Weight Class : 195
1. 09-RYAN GIBBONS (CENT)	CENTRALIA      	FALL 4:32
2. 11-MIXTLY SIMON (BGRD)	BATTLE GROUND  
3. 11-SAMANTHA MITCHELL(WRIV)	WHITE RIVER    	9-2
4. 11-AYSHA SCHWINDEN (MTBK)	MT. BAKER      
5. 12-BEVERLY COLEMAN(BETH)	BETHEL         	FALL 2:39
6. 11-NYKIA MARISCAL(BREW)	BREWSTER       
7. 12-ROBIN HOWE (YELM)	YELM           	FALL 3:36
8. 11-REBEKAH MORENO (KELS)	KELSO          

Weight Class : 265
1. 12-LAURA CHARBONEAU (STWD)	STANWOOD       	FALL 3:38
2. 10-SUSIE MOLIOO (BELL)	BELLINGHAM     
3. 09-KC MOULDEN(ENUM)	ENUMCLAW       	4-3
4. 11-KIMIKO MISIOKA(FIFE)	FIFE           
5. 12-CHERELLE JACKSON(SPAN)	SPANAWAY LAKE  	FALL 1:17
6. 11-LUISA GARCIA (LYND)	LYNDEN         
7. 12-KAMY PADGETT(WRIV)	WHITE RIVER    	FALL 0:47
8. 10-ROSE ERAM (MTVW)	MOUNTAIN VIEW