3A Washington State MAT CLASSIC XXIII Championships 2011
Weight Class : 103
3. 10-FABIAN WICKHAM(EMNT)	EASTMONT       	FALL 3:46
4. 09-JESSE BARAJAS(SUNN)	SUNNYSIDE      
5. 11-ANDREW HAHN(FOSS)	FOSS           	8-3
6. 11-DEAN REGINIO(TIMB)	TIMBERLINE     
7. 09-LUIS REYNA(MTVN)	MT. VERNON     	FALL 4:58
8. 12-COREY TRIMBUR(OAKH)	OAK HARBOR     

Weight Class : 112
3. 10-TERRANCE MCKINNEY(SHAD)	SHADLE PARK    	4-3
4. 10-TYKE REID(ENUM)	ENUMCLAW       
5. 09-TYLER WICKEN(KELS)	KELSO          	5-1
6. 11-RYAN REED(KELS)	KELSO          
7. 09-MATTHEW FLORESCA(SWOD)	SHOREWOOD      	9-1
8. 09-JAHLEEL VESTER(OAKH)	OAK HARBOR     

Weight Class : 119
3. 10-JESSE LOPEZ(EVRT)	EVERETT        	3-1
4. 12-KENNY GRIGGS(LAKS)	LAKES          
5. 12-BRANDON LEACH(SWOD)	SHOREWOOD      	FALL 1:58
6. 12-RAD KRYSA(DECA)	DECATUR        
7. 10-HARLEY KOLP(KAMI)	KAMIAKIN       	8-3
8. 12-SANDY DITTELL(FOSS)	FOSS           

Weight Class : 125
3. 12-JUSTUS STRONG-RICO(LAKS)	LAKES          	5-4
4. 09-AARON BLAINE(HBAY)	HUDSONíS BAY   
5. 11-TRAVIS REANO(ENUM)	ENUMCLAW       	15-0
6. 12-JOEL NAVAS(LWAS)	LAKE WASHINGTON
7. 10-DILLON HARRIS(YELM)	YELM           	11-2
8. 12-CODY WADLIEGH(HILN)	HIGHLINE       

Weight Class : 130
3. 12-HUNTER FILE(ENUM)	ENUMCLAW       	7-4
4. 12-RIGO VALDEZ(SUNN)	SUNNYSIDE      
5. 11-ISAAC GUERRERO(SUNN)	SUNNYSIDE      	5-2
6. 12-GARRETT MCDANIEL(KELS)	KELSO          
7. 11-BOYCE JOHNSON(SDWL)	SEDRO WOOLLEY  	15-9 OT
8. 10-CASEY LARSON(PENS)	PENINSULA      

Weight Class : 135
3. 11-MITCHELL BOCOOK(NCNT)	NORTH CENTRAL  	FALL 4:40
4. 12-KYLE SHANAFELT(MRCR)	MERCER ISLAND  
5. 10-KYLE MORGAN(SDWL)	SEDRO WOOLLEY  	7-4
6. 12-SAWYER PEICEWICZ(MTSP)	MT. SPOKANE    
7. 11-TYLER WEISS(CAMA)	CAMAS          	10-0
8. 10-TRENTON TIBBETTS(ODEA)	ODEA           

Weight Class : 140
3. 11-PRESTON BAICH(WVYK)	WEST VALLEY(YAK	2-1
4. 11-EMILIO ALCANTAR(HBAY)	HUDSONíS BAY   
5. 12-JOEL PALABRICA(EVRT)	EVERETT        	5-4
6. 12-KODY LILES(FERN)	FERNDALE       
7. 12-MARCUS NICHOLS(ENUM)	ENUMCLAW       	4-3
8. 11-MAXIMILLIAN WELSH(FOSS)	FOSS           

Weight Class : 145
3. 12-JOSH ROMERO(SUNN)	SUNNYSIDE      	3-2
4. 12-CODY RUSH(PASC)	PASCO          
5. 12-TRAVIS ADDY(PRAR)	PRAIRIE        	6-3
6. 12-JACK JOHNSON(FERN)	FERNDALE       
7. 11-BRANDON STRATTON(OAKH)	OAK HARBOR     	FALL 3:50
8. 12-MASON BULLOCK(KELS)	KELSO          

Weight Class : 152
3. 12-KOLE NUEHS(SHAD)	SHADLE PARK    	4-2
4. 12-AUSTIN PEA(MTSP)	MT. SPOKANE    
5. 10-ANTHONY ALLRED(YELM)	YELM           	6-1
6. 12-ADOLPH RIVAS(MTVN)	MT. VERNON     
7. 12-DREW ARBANASIN(SCST)	SHORECREST     	FALL 1:42
8. 11-ANTHONY ROY(ECAT)	EASTSIDE CATHOL

Weight Class : 160
3. 10-SISTO SANTANA PINA(KAMI)	KAMIAKIN       	3-1
4. 11-JAKE LUEDERS(BLAK)	BONNEY LAKE    
5. 10-SEAN ELLEDGE(GLPK)	GLACIER PEAK   	8-4
6. 10-NICK KARIS(DECA)	DECATUR        
7. 12-LUKE MILLER(SHAD)	SHADLE PARK    	10-1
8. 11-MICAH ENGLEHART(ODEA)	ODEA           

Weight Class : 171
3. 11-PHIL FRAZIER(MRCR)	MERCER ISLAND  	6-3
4. 12-SAM RYKKEN(NCNT)	NORTH CENTRAL  
5. 11-YAROSLAV PETRECHKO(LWAS)	LAKE WASHINGTON	FALL 1:45
6. 12-LOGAN MCCALLUM(JUAN)	JUANITA        
7. 11-CODY GEARY(PRAR)	PRAIRIE        	4-2
8. 12-HECTOR JIMENEZ(PASC)	PASCO          

Weight Class : 189
3. 12-TERRENCE JOSHUA(CRIV)	COLUMBIA RIVER 	9-6
4. 12-COLTON KNEBEL(MRCR)	MERCER ISLAND  
5. 12-DYLAN LEMERY(SHAD)	SHADLE PARK    	FALL 2:50
6. 11-COLTON MALEK(ENUM)	ENUMCLAW       
7. 12-MICHAEL SLY(PENS)	PENINSULA      	FALL 0:56
8. 12-NICK ULKE(LYNN)	LYNNWOOD       

Weight Class : 215
3. 11-JIMMY TRULL(BELV)	BELLEVUE       	FALL 1:37
4. 11-JACK MICHELS(LWAS)	LAKE WASHINGTON
5. 12-JOE JANICKI(SDWL)	SEDRO WOOLLEY  	FALL 2:59
6. 10-STONE HART(TIMB)	TIMBERLINE     
7. 11-DAVID DEMPSEY(ODEA)	ODEA           	FALL 4:47
8. 12-TJ BLACKBURN(MRCR)	MERCER ISLAND  

Weight Class : 285
3. 12-ADAM PETERS(SUNN)	SUNNYSIDE      	5-2
4. 11-CODY FULLETON(ODEA)	ODEA           
5. 12-EDDIE RELEFORD(LAKS)	LAKES          	11-2
6. 12-DRAKE PETTIT(KELS)	KELSO          
7. 12-TEGAN ORNDORFF(UNIV)	UNIVERSITY     	FALL 4:04
8. 12-TYLER RANGEL(HBAY)	HUDSONíS BAY