4A Washington State MAT CLASSIC XXIII Championships 2011
Weight Class : 103
1. 11-MICHAEL NGUYEN (EGVN)	EVERGREEN(VANCO	4-2
2. 10-JESSE PETERSON (LKST)	LAKE STEVENS   
3. 11-EDDIE CUEVAS (CURT)	CURTIS         	FALL :51
4. 12-DALLAS PARKER (MARN)	MARINER        
5. 11-BRIAN ALONZO(AUBN)	AUBURN         	FALL 5:18
6. 10-CHRIS MONTELONGO(CHIW)	CHIAWANA       
7. 12-ALEXIO GARCIA(DVIS)	DAVIS          	9-7
8. 10-TIM WHITEHEAD(TAHO)	TAHOMA         

Weight Class : 112
1. 12-RUBEN NAVEJAS(KWOD)	KENTWOOD       	8-3
2. 11-MATTHEW NGUYEN (EGVN)	EVERGREEN(VANCO
3. 12-ANDREW VULLIET (EDWD)	EDMONDS-WOODWAY	5-3
4. 10-ERIC SOLER (LKST)	LAKE STEVENS   
5. 10-TAYLOR SALZBERG (GKAP)	GRAHAM-KAPOWSIN	FALL 2:55
6. 11-JOSH ANDREW(RICH)	RICHLAND       
7. 11-CHRIS DOUGLAS(RGSK)	ROGERS{SPOKANE}	12-2
8. 11-TRE USON (TBEA)	TODD BEAMER    

Weight Class : 119
1. 12-TERRILL WILSON(SKIT)	SOUTH KITSAP   	5-4 OT
2. 09-COLTON ORRINO(CVAL)	CENTRAL VALLEY 
3. 12-RYAN RODORIGO (LKST)	LAKE STEVENS   	6-2
4. 11-STEVEN HOPKINS(TAHO)	TAHOMA         
5. 12-BRYCE EVANS (RGPU)	ROGERS(PUYALLUP	FALL 2:44
6. 12-KYLER MARS(RICH)	RICHLAND       
7. 12-NICK ALIMENT(KRID)	KENTRIDGE      	5-2
8. 10-BEAU GLEED(MSLK)	MOSES LAKE     

Weight Class : 125
1. 11-JOEY PALMER (RGPU)	ROGERS(PUYALLUP	4-1
2. 12-JAROD MAYNES(CVAL)	CENTRAL VALLEY 
3. 11-ARES CARPIO (TBEA)	TODD BEAMER    	10-1
4. 12-AUSTIN FRAZIER (HERI)	HERITAGE       
5. 12-JOEY TROYER(CKIT)	CENTRAL KITSAP 	14-7
6. 12-OMAR SUAREZ(MSLK)	MOSES LAKE     
7. 11-JESSE VAUGHN(TAHO)	TAHOMA         	5-3
8. 12-BRANDON BLEVINS (MARY)	MARYSVILLE-PILC

Weight Class : 130
1. 12-RYAN DEWEESE (EDWD)	EDMONDS-WOODWAY	19-6
2. 12-CLINT POWERS (SKVW)	SKYVIEW        
3. 12-BRENTON BEARD(CVAL)	CENTRAL VALLEY 	9-1
4. 10-IAN STEEN (GKAP)	GRAHAM-KAPOWSIN
5. 12-NICK GARCIA(CHIW)	CHIAWANA       	14-2
6. 11-COLTON MARLOWE(KLAK)	KENTLAKE       
7. 12-ISAAC GATES(WENA)	WENATCHEE      	2-1
8. 12-TYLER CARLYLE (RGPU)	ROGERS(PUYALLUP

Weight Class : 135
1. 11-JEREMY GOLDING(MEAD)	MEAD           	3-1
2. 12-DUSTIN UTECHT(RICH)	RICHLAND       
3. 12-TANNER STURDEVANT (GKAP)	GRAHAM-KAPOWSIN	5-4
4. 11-DAN HANIGER(TAHO)	TAHOMA         
5. 11-KINSEY JOHNSON (LKST)	LAKE STEVENS   	8-2
6. 12-ANTHONY BRATCHER(INGL)	INGLEMOOR      
7. 11-TYLER DAVIS (UNON)	UNION          	4-1
8. 10-MATT CUZZETTO (EDWD)	EDMONDS-WOODWAY

Weight Class : 140
1. 11-STEVEN WALKLEY (LKST)	LAKE STEVENS   	FALL 1:19
2. 12-MAC HUTCHISON (EDWD)	EDMONDS-WOODWAY
3. 11-GRANT STEEN (GKAP)	GRAHAM-KAPOWSIN	FALL 2:33
4. 12-HERSON RODRIGUEZ(MSLK)	MOSES LAKE     
5. 12-LEX DUNCAN (CCEV)	CASCADE(EVERETT	9-5
6. 10-TREVOR ANDERSON (BETH)	BETHEL         
7. 10-A.J. ATOIGUE(MTRN)	MT. RAINIER    	7-1
8. 12-JACK RICHARDS (CURT)	CURTIS         

Weight Class : 145
1. 09-CHANDLER ROGERS(MEAD)	MEAD           	FALL 2:06
2. 11-NICO MORENO(MSLK)	MOSES LAKE     
3. 12-CODY BARICH(SKIT)	SOUTH KITSAP   	8-1
4. 12-DANIEL RAMIREZ(CHIW)	CHIAWANA       
5. 10-BRANDON DAVIDSON(BOTH)	BOTHELL        	9-4
6. 12-JACK REEVES (LKST)	LAKE STEVENS   
7. 11-TILDEN SANSOM(AUBN)	AUBURN         	9-2
8. 12-ALEX PIERIS(MTRN)	MT. RAINIER    

Weight Class : 152
1. 12-ZEKE NISTRIAN(TJEF)	THOMAS JEFFERSO	3-2
2. 11-AUSTIN WAGNER(DVIS)	DAVIS          
3. 12-JAKE HOLLENBECK(CVAL)	CENTRAL VALLEY 	5-3
4. 12-ANDREW KING (LKST)	LAKE STEVENS   
5. 11-AMMON MORRILL (SNOH)	SNOHOMISH      	FALL 2:58
6. 12-KRIS FENTON(SKIT)	SOUTH KITSAP   
7. 11-HUMBERTO ACEVEDO(EISN)	EISENHOWER     	11-5
8. 10-ZACKERY  BICKFORD (SPAN)	SPANAWAY LAKE  

Weight Class : 160
1. 12-ALEX COFFMAN (MARN)	MARINER        	12-5
2. 10-JONATHAN PERALES(MSLK)	MOSES LAKE     
3. 11-SAM VOIGTLANDER(MEAD)	MEAD           	3-1
4. 10-TANNER DAVIS(CVAL)	CENTRAL VALLEY 
5. 12-TAYLOR SMITH (BETH)	BETHEL         	2-1
6. 10-ERIC HARPER(ELAK)	EASTLAKE       
7. 10-GARRET AUTREY(TAHO)	TAHOMA         	FALL 4:32
8. 12-MITCH HOMEYER (CURT)	CURTIS         

Weight Class : 171
1. 11-JORDAN ROGERS(MEAD)	MEAD           	8-2
2. 12-JAMES SOUZA (EMRD)	EMERALD RIDGE  
3. 11-DILLON THOMAS (UNON)	UNION          	9-3
4. 12-JESSE KELIILIKI(KLAK)	KENTLAKE       
5. 11-KADYN DEL TORO (CURT)	CURTIS         	FALL 4:50
6. 12-BEN GRABOWSKI(INGL)	INGLEMOOR      
7. 11-KYLE BENNET (STWD)	STANWOOD       	4-2
8. 12-DUSTIN MARTIN(EISN)	EISENHOWER     

Weight Class : 189
1. 12-CONNER HARTMANN(SKIT)	SOUTH KITSAP   	3-0
2. 11-K.W. WILLIAMS(TJEF)	THOMAS JEFFERSO
3. 12-COLTEN WILLIAMS (EMRD)	EMERALD RIDGE  	5-2
4. 12-MARK MORRILL (SNOH)	SNOHOMISH      
5. 12-LUKE BARZIE(KMER)	KENT MERIDIAN  	14-12
6. 12-MARCUS HAUGHIAN (MARY)	MARYSVILLE-PILC
7. 12-RUSSELL STINSON(FERR)	FERRIS         	5-1
8. 12-MIGUEL SIMON (BGRD)	BATTLEGROUND   

Weight Class : 215
1. 12-BRIAN CHAMBERLAIN(MSLK)	MOSES LAKE     	3-2
2. 12-DYLAN RUTLEDGE(AUBN)	AUBURN         
3. 12-TIM PERAZA (EGVN)	EVERGREEN(VANCO	FALL 4:25
4. 12-PAT SMITH(WENA)	WENATCHEE      
5. 12-JONNIE MOONEY (EMRD)	EMERALD RIDGE  	9-7
6. 11-MIKEY RAMOS (GKAP)	GRAHAM-KAPOWSIN
7. 12-DANIEL PARK(KWOD)	KENTWOOD       	FALL :44
8. 12-JOEL ANTHONY(OLYM)	OLYMPIA        

Weight Class : 285
1. 12-KABE FLUAITT(MSLK)	MOSES LAKE     	3-2
2. 12-DRAKE WATSON (RGPU)	ROGERS(PUYALLUP
3. 12-NICK CONLAN(AUBN)	AUBURN         	4-3
4. 12-JEAN-CLAUDE ATKINSON(KMER)	KENT MERIDIAN  
5. 12-MICHAEL HENRY (GKAP)	GRAHAM-KAPOWSIN	FALL 1:18
6. 12-CODY SCHLOSSER (LKST)	LAKE STEVENS   
7. 12-MICAH BAGLEY (EGVN)	EVERGREEN(VANCO	DQ