Girls Washington State MAT CLASSIC XXIII Championships 2011
Weight Class : 103
1. 10-RACHEL ARCHER(TOWN)	TOLEDO/WINLOCK 	13-0
2. 12-JULIE YOSHIOKA(SKVW)	SKYVIEW        
3. 11-JUSTINE PALABRICA(EVRT)	EVERETT        	9-5 OT
4. 10-ISABELLA SILVA-PEREZ(CENT)	CENTRALIA      
5. 11-CASSANDRA MATHER(STWD)	STANWOOD       	6-0
6. 09-CASSIDY MAST(SDWL)	SEDRO WOOLLEY  
7. 11-ALYSSA AGUILAR(AUMV)	AUBURN MOUNTAIN	5-0
8. 09-DEIANEIRA CAUDLE(WARD)	WARDEN         

Weight Class : 112
1. 12-LAUREN RICHARDSON(BREM)	BREMERTON      	6-3
2. 12-KIANA WITT(KING)	KINGSTON       
3. 12-CHELSEA REYNOSA(BGRD)	BATTLE GROUND  	9-5 OT
4. 10-BIANCA ARIZPE(FDWY)	FEDERAL WAY    
5. 12-ANDREA IVERSEN(SDWL)	SEDRO WOOLLEY  	5-0
6. 12-JESSICA MELONE(KELS)	KELSO          
7. 11-TIFFANY HU(UNON)	UNION          	7-1
8. 11-KYRA BATARA(MTVW)	MOUNTAIN VIEW  

Weight Class : 119
1. 12-ELLE MUSTION(KELS)	KELSO          	5-0
2. 12-MADELEINE WOLCZKO(VASH)	VASHON ISLAND  
3. 12-DALLAS WAGNER(HOQM)	HOQUIAM        	FALL 2:00
4. 10-CASSIDY MEYERS(KWOD)	KENTWOOD       
5. 12-MARIA MANZUETA(FDWY)	FEDERAL WAY    	5-2
6. 12-CATHERINE KELLY(REDM)	REDMOND        
7. 12-GALYNN BECKER(MTVW)	MOUNTAIN VIEW  	FALL 1:33
8. 11-AXA MOLINA(FDWY)	FEDERAL WAY    

Weight Class : 125
1. 12-SHAY WORKMAN(KELS)	KELSO          	4-3 OT3
2. 12-JALYSSE GARCIA(SDWL)	SEDRO WOOLLEY  
3. 12-CHELSEA ROBLES(NVAL)	NACHES VALLEY  	FALL 2:23
4. 10-BIANCA HERNANDEZ(WARD)	WARDEN         
5. 10-BRITNI SINKLER(KALA)	KALAMA         	FALL 3:59
6. 12-SAMANTHA KEESLER(YELM)	YELM           
7. 11-IRIS SPRING(VASH)	VASHON ISLAND  	10-6
8. 10-JAZMIN MENDOZA(MABT)	MABTON         

Weight Class : 130
1. 12-HANNAH MOON(KNWK)	KENNEWICK      	7-2
2. 11-JESSIE KAECH(SDWL)	SEDRO WOOLLEY  
3. 12-LIEZL MONDOC(ROCH)	ROCHESTER      	5-2
4. 12-JOCIE WEINBERGER(FDWY)	FEDERAL WAY    
5. 11-JENNIFER ANDERSON(EMRD)	EMERALD RIDGE  	5-2
6. 12-NAKASHA CUSTER(MTBK)	MT. BAKER      
7. 12-SHAYLA HARRIS(GKAP)	GRAHAM-KAPOWSIN	FALL 4:49
8. 10-MIEXY GONZALES(WARD)	WARDEN         

Weight Class : 135
1. 12-SHERIDAN MCDONALD(KION)	KIONA-BENTON   	7-1
2. 12-WHITNEY WEINERT(STWD)	STANWOOD       
3. 10-COLLEEN REYNOLDS(KELS)	KELSO          	7-0
4. 11-TAYLOR EDSON(WARD)	WARDEN         
5. 10-KATEE ALLEN(SDWL)	SEDRO WOOLLEY  	FALL 0:41
6. 10-CAELEENDA JOHNSON(SPAN)	SPANAWAY LAKE  
7. 12-KARINA RAGAZZO(BETH)	BETHEL         	9-6
8. 11-LATEAH HOLMES(FIFE)	FIFE           

Weight Class : 140
1. 11-KATRYNIA TODD(AUBN)	AUBURN         	6-4
2. 12-IMARI JONES(LINC)	LINCOLN        
3. 11-HAYLEE RABENSTEIN(SDWL)	SEDRO WOOLLEY  	FALL 3:48
4. 12-KAYLA RALSTIN(BETH)	BETHEL         
5. 11-JENNIFER FREMD(OAKH)	OAK HARBOR     	FALL 2:42
6. 12-AMY CAMPBELL(KION)	KIONA-BENTON   
7. 10-CHARLENE CARRELL(ELMA)	ELMA           	5-3
8. 11-SARAH GIBSON(CSAL)	COLUMBIA (WHITE

Weight Class : 145
1. 12-ALYSIA POHREN(SDWL)	SEDRO WOOLLEY  	2-1
2. 11-STEPHANIE SIMON(EGVN)	EVERGREEN (VANC
3. 12-KAYLENE YOUNG(LINC)	LINCOLN        	FALL 1:30
4. 12-DANI ANDREWS(EMRD)	EMERALD RIDGE  
5. 11-MYKIE BARON(KELS)	KELSO          	3-1
6. 12-SONJA GRANT(GOLD)	GOLDENDALE     
7. 11-DESTINY MANGINI(SPAN)	SPANAWAY LAKE  	FALL 4:14
8. 12-ANGELICA MEJIA(CLPK)	CLOVER PARK    

Weight Class : 152
1. 11-RANEY LEPPER(MTBK)	MT. BAKER      	9-6
2. 12-JENNIFER LAW(NBCH)	NORTH BEACH    
3. 11-MIKAELA KILCUP(WRIV)	WHITE RIVER    	12-4
4. 12-CARTER MARKS(WARD)	WARDEN         
5. 10-DYLAN FAGAN(WRIV)	WHITE RIVER    	FALL 3:37
6. 10-KAMREE ALLEN(SDWL)	SEDRO WOOLLEY  
7. 10-DESIREE HARMS(RSID)	RIVERSIDE      	FALL 0:22
8. 12-MARIA OLIVERA(SUNN)	SUNNYSIDE      

Weight Class : 160
1. 12-ALYSSA CALHOON(WVYK)	WEST VALLEY (YA	8-6
2. 12-BRANDAE GREIN(INTL)	INTERLAKE      
3. 09-KIAYA VANSCOYOC(LAKS)	LAKES          	FALL 2:02
4. 12-JESSY CHRISTENSEN(RGPU)	ROGERS (PUYALLU
5. 11-CHERISSE JACKSON(TAHL)	TAHOLAH        	FALL 3:45
6. 11-GENESIS GONZALEZ(WARD)	WARDEN         
7. 11-LOGANN ERSKINE(ENUM)	ENUMCLAW       	6-4 OT
8. 11-MORGAN MICHELS(YELM)	YELM           

Weight Class : 171
1. 12-KYLAH WILLIAMS(RGPU)	ROGERS (PUYALLU	9-8
2. 12-JESSIE VITARTAS(KLAH)	KLAHOWYA       
3. 11-SEINI ANAU(MTAH)	MOUNT TAHOMA   	FALL 4:34
4. 10-JASMINE JONES (WASH)	WASHINGTON     
5. 10-ELIZABETH PATERSON(ENUM)	ENUMCLAW       	FALL 3:45
6. 10-MIXTLY SIMON(BGRD)	BATTLE GROUND  
7. 11-RACHEL YARBROUGH(BURL)	BURLINGTON EDIS	FALL 0:23
8. 09-TONIE EDWARDS(YELM)	YELM           

Weight Class : 285
1. 11-JAMILA CULCLEASURE(HILN)	HIGHLINE       	FALL 4:42
2. 11-LAURA CHARBONEAU(STWD)	STANWOOD       
3. 11-SIAO WILSON(AUBN)	AUBURN         	FALL 2:48
4. 12-MONICA MCMONIGLE(YELM)	YELM           
5. 11-ALEX EYRE-WHITE(MTBK)	MT. BAKER      	INJ DEF
6. 12-MARIELA CENDEJAS(MABT)	MABTON         
7. 10-CELENE RODRIGUEZ(HILN)	HIGHLINE       	FALL 4:01
8. 09-SUSIE MOLIOO(BELL)	BELLINGHAM