WIAA
WIAA
435 Main Ave S | Renton, WA 98057 | (425) 687-8585
Twitter
Instagram
FaceBook
Publications > WIAA Newsletter Content

2015 Hardwood Classic  |  Sportsmanship Award Winners

Boys 
Gm 1B 2B 1A  2A  3A  4A 
1 Chad Brown
Cusick
David Olds
NW Christian (Colbert)
Garrett Upton
Naches Valley
Joe D'Amelio
Anacortes
Jack Stewart
Seattle Prep 
Preston White
Kentwood
1 Garret Ball
Seattle Lutheran
Greg Epperson
Auburn Adventist
Zach Roetcisoender
Lynden Christian
Will Burghardt
Mark Morris
Wallis Lapsley
Lakeside (Seattle)
Lance Coomar
Woodinville
2 Keith Larsen
Entiat
Ben Gate
Okanogan
Mason Klingberg
Castle Rock
Duncan James
Sehome
Garfield HS Band Landon Radliff
Richland
2 Kauarez Lane
Lummi
Jesse Everland
Morton-White Pass
Scotty Burge
Zillah
Jason Kananin
River Ridge
Joey Cane (Manager)
Kennedy Catholic
Max Jones
Davis
3 John Regmev
Neah Bay
Kyle King
Liberty (Spangle)
Cole Jensen
King's Way Christian
Makaleb McInnis
Olympic
Mikey Henn
Bellevue
Cesar Sandoval
Moses Lake
3 Tyson Felder
Pomeroy
Reid Roelofs
Life Christian
Steen Jennings
Vashon Island
Josiah Westbrook
Squalicum
Dupree Daily
Rainier Beach
Troy Conley
Federal Way
4 Nathan Knapp
Curlew
Luke Davis
Brewster
Brian Snyder
La Salle
Khyri Edwards
Fife
Matisse Thybulle
Eastside Catholic
Cole Weatherspoon
Union
4 Stan Domingo
Shorewood Christian
Malcolm Shaw
Walla Walla Valley Academy
Calvin Kisper
King's
Trevor Sperry
Clarkston
Bryce Juneau
Marysville Pilchuck
Ty Gibson
Issaquah
5 Spirit White
Cusick
Isaac Jensen
Auburn Adventist
Jarek Barbee
Naches Valley
Nick Rinck
Mark Morris
James Jolly
Kennedy Catholic
Marcus Lubom
Kentwood
5 Kevin Woolridge
Entiat
Mason Guerrette
Okanogan
Nick Proudfit
Castle Rock
Langston Engle
Sehome
Austin Gray (Manager)
Lakeside (Seattle)
Miller Carson
Richland
6 Cole Mayfield
Pomeroy
Luke Lovelady
Life Christian
Joe Mills
King's Way Christian
Tyler Yost
Olympic
Nate Heckendorf
Marysville Pilchuck
Isaiah Thomas
Moses Lake
6 Aaron McCullough
Curlew
Brandon Richardson
Walla Walla Valley Academy
Jordan Martin
La Salle
Tony Aguilar
Fife
Sharif Khan
Bellevue
Jack Dellinger
Issaquah
7 Ryan Okabayashi
Seattle Lutheran
Nathan Sander
NW Christian (Colbert)
Trey Delp
Zillah
Labrandon Price
River Ridge
Evell Nelson
Garfield
Jonathon Imperial
Davis
7 Jacob Roberts
Lummi
Kaleb Poquette
Morton-White Pass
Josiah Meppelink
Lynden Christian
Daniel McInerney
Anacortes
Collin Welp
Seattle Prep
Adam Taplett
Woodinville
8 Jongi Claplanhoo
Neah Bay
Chase Burnham
Liberty (Spangle)
Brett Jones
King's
CJ Johnson
Clarkston
Vincinzio Riezer
Rainier Beach
8 Lucas Sollesvik
Shorewood Christian
Chance William
Brewster
Sam Yates
Vashon Island
Darious Powell
Squalicum
Andrew Padilla
Eastside Catholic

Girls
Gm 1B 2B 1A  2A  3A  4A 
1 Amelia Menges
Evergreen Lutheran
Barb Whitesell
White Swan
Sperry McQuaid
Bellevue Christian
Sydney Andersen
White River
Ti Erycka Clark
Cleveland
Shalyse Smith
Bellarmine Prep
1 Sierra McQuay
Republic
Scout Cai
Colfax
Sydnee Mongeon
Cashmere
Taylor Teeters
Mark Morris
Amanda Darden
Wilson
Alex Hagen
Inglemoor
2 Annie Brouwer
Sunnyside Christian
Raylee Whiten
Napavine
Angelica Oliveros
Granger
Makenna Schultz
River Ridge
Emma Janousek
Arlington
McKenna Walker
Moses Lake
2 Holly Bandara
Crosspoint
Cameron Moses
Okanogan
Audrey Friedline
King's
Madison Moffat
Ellensburg
Bella Kemp
Bishop Blanchet
Maddie Lord
Skyview
3 Kaela Tyler
Neah Bay
Rieley McCallum
Mabton
Megan True
Zillah
Tiana Parker
W. F. West
Natalie Whitesel
Prairie
Erin Burns
Bothell
3 Kaylee Sowle
Mary M. Knight
Kaylee Bryan
Wahkiakum
Savannah Hunter
Cascade Christian
Mandy Warner
Lynden
Mackenzie Keeter
Bellevue
Tayler Drynan
Gonzaga Prep
4 Lauren Gelstin
Pateros
Britzy Hockett
Toutle Lake
Lindy Jacobson
Lakeside (Nine Mile Falls)
Montana Hagstrom
Sammamish
Annalisa Ursino
West Seattle
Madi Doepker
Walla Walla
4 Savannah Chadwick
Colton
Emma Christianson
La Conner
Haley Hollander
Lynden
Christian
Jordan Phelan
East Valley (Spokane)
Danielle Hayes
Lynnwood
Japhera McEachin
Todd Beamer
5 Mallory Finn
Evergreen Lutheran
Amara Huber
Colfax
Rachel Berg
Bellevue Christian
Kristin Sturdivan
White River
Kapri Morrow
Wilson
Claire Martin
Bellarmine Prep
5 Emma Laurion
Crosspoint
Karley Bornstein
Napavine
Mayu Molina
Granger
Madeline Retzlaff
River Ridge
Olivia Larson
Arlington
Genevieve Lo
Skyview
6 Lauren Dierkop
Mary M. Knight
Desanay Guerrero
Mabton
Tristen Coltom
Cascade Christian
Mariah Gonzalez
Lynden
Grace Prom
Prairie
Keyona Jones
Bothell
6 Vanesa Figueroa
Pateros
Bailey Hockett
Toutle Lake
Sara Dougan
Lynden Christian
Kelsey Brooks
Sammamish
Charli Elliot
West Seattle
Mikayla Ferenz
Walla Walla
7 Savannah Bowe
Republic
Emily Botkin
White Swan
Breanne Knishka
Cashmere
Ashley Coons
Mark Morris
Zakeya Flowers
Cleveland
Jordana Price
Inglemoor
7 Kristen Broersma
Sunnyside Christian
Alexis Jones
Okanogan
Ashley Osborn
King's
Hannah Gibson
Ellensburg
Taylor Chambers
Bishop Blanchet
Alysha Overland
Moses Lake
8 Kiawnna Doherty
Neah Bay
Sam Boyce
Wahkiakum
Alexcis Higginbotham
Zillah
Jessica McKay
W. F. West
Kathryn Roberts
Bellevue
Molly McDermott
Gonzaga Prep
8 Rachel Meyer
Colton
Anna Cook
La Conner
Kelsey Jones
Lakeside (Nine Mile Falls)
Hannah Burland
East Valley (Spokane)
Kelsey Rogers
Lynnwood
Quinessa Caylao Do
Todd Beamer


Washington Interscholastic Activities Association  |   435 Main Ave S   |  Renton, WA 98057  |  (425) 687-8585  |  © 2017