King County Aquatics Center - Site License             2/20/2016 - 4:33 PM
                 WIAA/Dairy Farmers of WA/Les Schwab Tires                 
                 3A Boys' Swim/Dive Champs Feb 19-20, 2016                 
 
 Event 303  Men 200 Yard IM
=========================================================================
    Name                 Year School            Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 Rossman, AJ            10 BVUE              1:56.04    1:55.18   20  
       24.56    27.43    35.15    28.04
  2 Eggenberger, Thomas    11 BVUE              1:57.07    1:56.32   17  
       24.43    28.49    35.86    27.54
  3 Waite, Garrett          9 BAIN              1:57.12    1:57.26   16  
       25.38    27.93    36.17    27.78
  4 Lee, Andrew            11 BVUE              1:58.78    1:58.36   15  
       25.67    32.20    32.59    27.90
  5 Houseman, Kevin         9 BAIN              2:02.08    1:58.94   14  
       26.15    30.22    34.04    28.53
  6 Munson, Gabriel        12 INGR              1:59.36    1:59.18   13  
       25.09    30.90    34.12    29.07
  7 Chard, Evan            10 WILS              2:02.81    2:04.82   12  
       27.02    30.97    36.97    29.86
 -- McCann, Emmett         11 GARF              1:59.67         DQ  
       26.94    32.80    34.02    30.08
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Nguyenle, Sean         10 EW                2:03.28    2:02.61    9  
       26.16    32.88    34.96    28.61
 10 Velisaris, John         9 BAIN              2:05.28    2:02.65    7  
       27.23    29.91    37.12    28.39
 11 Bailey, Kyle           10 MI                2:03.37    2:05.08    6  
       26.84    33.01    35.71    29.52
 12 Manning, Nolan         12 PREP              2:06.97    2:05.47    5  
       25.67    32.58    36.98    30.24
 13 Sachs, Sam             11 WILS              2:03.35    2:05.60    4  
       26.96    31.85    37.65    29.14
 14 Wang, Eric             11 NH                2:06.99    2:05.61    3  
       26.97    31.60    37.04    30.00
 15 Peshkin, Hunter        11 MI                2:07.39    2:06.00    2  
       28.02    32.71    38.38    26.89
 16 Vick, Brandon          12 ENUM              2:06.46    2:06.43    1  
       26.79    32.08    37.69    29.87
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 17 Hall, Carter            9 BAIN              2:08.16             
       27.22    33.54    36.91    30.49
 18 Johns, Erick           10 SUM               2:08.52             
       28.88    33.68    35.28    30.68
 19 Laes, Jake             10 KELS              2:08.78             
       26.51    32.90    39.21    30.16
 20 Barnett, Casey         11 MEAD              2:10.15             
       27.06    34.35    38.76    29.98
 21 Bone, Stephen          12 SUM               2:10.41             
       26.88    32.79    39.42    31.32
 22 Elliott, Jack           9 HANF              2:14.70             
       28.59    34.30    39.77    32.04
 23 Veazey, Ben            10 STAN              2:16.19             
       28.17    34.91    42.13    30.98
 24 Kalvoy, Bjorn          11 SW                2:22.77             
       29.64    34.92    41.62    36.59
 
                 Men - Team Rankings - Through Event 303                 
 
  1. Bellevue                          124   2. Bainbridge                         91
  3. Ingraham                           37   4. Roosevelt                          32
  5. Mercer Island                    31.5   6. Lake Washington                    30
  7. Interlake                          28   8. Lakeside (Seattle)                 27
  9. O'Dea                              22  10. Franklin                           20
 11. Shorewood                          19  12. Hanford                          18.5
 13. North Thurston                     18  14. Wilson                             16
 14. Columbia River                     16  16. Meadowdale                         14
 17. West Seattle                       11  18. Auburn Mountainview                10
 19. Edmonds-Woodway                     9  20. Bishop Blanchet                     8
 21. Hazen                               7  22. Kennedy                             5
 22. Seattle Prep                        5  24. Lakes                               4
 25. Nathan Hale                         3  26. Capital                             2
 27. Enumclaw                            1