King County Aquatics Center - Site License             2/20/2016 - 4:45 PM
                 WIAA/Dairy Farmers of WA/Les Schwab Tires                 
                 3A Boys' Swim/Dive Champs Feb 19-20, 2016                 
 
 Event 310  Men 100 Yard Backstroke
=========================================================================
    Name                 Year School            Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 Ryaboshapka, Daniel    11 LKSD                51.23      51.21   20  
       24.69    26.52                  
  2 Rossman, AJ            10 BVUE                51.83      51.76   17  
       24.98    26.78                  
  3 Wayte, Emmett          11 ROOS                53.03      52.12   16  
       25.06    27.06                  
  4 Waite, Garrett          9 BAIN                52.51      52.41   15  
       25.42    26.99                  
  5 Eggenberger, Mitchell  11 BVUE                53.86      53.44   14  
       25.74    27.70                  
  6 Weis, Kyle             11 MEAD                53.13      53.45   13  
       25.92    27.53                  
  7 Alpaugh, Sam           12 BAIN                53.73      53.68   12  
       26.30    27.38                  
  8 Richardson, James       9 MI                  54.11      54.25   11  
       26.26    27.99                  
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Tuguinay, Cesar         9 EC                  55.94      55.35    9  
       27.10    28.25                  
 10 Velisaris, John         9 BAIN                56.25      55.38    7  
       26.99    28.39                  
 11 Suen, Keane            11 LW                  56.08      55.73    6  
       26.63    29.10                  
 12 Hayes, Cameron         11 BVUE                55.69      55.86    5  
       26.75    29.11                  
 13 Busby, Jack            11 MEAD                55.87      56.11    4  
       27.51    28.60                  
 14 Ives, Wilson           12 ROOS                56.89      56.19    3  
       27.20    28.99                  
 15 Welsh, Davis           12 SW                  55.28      56.47    2  
       27.38    29.09                  
 16 Bocchi, Preston        11 LAKES               56.84      58.06    1  
       28.48    29.58                  
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 17 Fischer, PJ            11 LAKES               56.91             
       27.75    29.16                  
 18 Brayman, Gavyn          9 ROOS                57.37             
       27.88    29.49                  
 19 Chard, Evan            10 WILS                57.61             
       28.17    29.44                  
 20 Robinson, Nate          9 MI                  57.96             
       28.06    29.90                  
 21 Horan, Ethan           10 ENUM                58.02             
       27.76    30.26                  
 22 Dohnalek, Daniel       12 HANF                59.63             
       28.78    30.85                  
 23 Johnson, Lucas         12 NT                  59.72             
       28.71    31.01                  
 24 Maritz, Aaron          12 STAN              1:03.37             
       30.93    32.44                  
 
                 Men - Team Rankings - Through Event 310                 
 
  1. Bellevue                        332.5   2. Bainbridge                        219
  3. Mercer Island                   161.5   4. Shorewood                          88
  5. Lakeside (Seattle)                 84   6. Interlake                          82
  7. Lake Washington                  75.5   8. Roosevelt                          73
  9. O'Dea                              64  10. Hanford                          63.5
 11. Auburn Mountainview                59  12. Meadowdale                       52.5
 13. Ingraham                         51.5  14. Glacier Peak                     50.5
 15. Shelton                            50  16. Franklin                           40
 17. Wilson                             37  18. Hazen                              31
 19. Columbia River                     27  20. West Seattle                       26
 21. Seattle Prep                       23  22. Ballard                            21
 23. North Thurston                     18  24. Enumclaw                           16
 25. Sumner                             14  26. Bishop Blanchet                    13
 27. Juanita                          12.5  28. Eastside Catholic                  12
 29. Capital                             9  29. Peninsula                           9
 29. Edmonds-Woodway                     9  32. Kennedy                             8
 33. Lakes                               7  33. Garfield                            7
 35. Nathan Hale                         3