King County Aquatics Center - Site License             2/20/2016 - 4:57 PM
                 WIAA/Dairy Farmers of WA/Les Schwab Tires                 
                 3A Boys' Swim/Dive Champs Feb 19-20, 2016                 
 
 Event 311  Men 100 Yard Breaststroke
=========================================================================
    Name                 Year School            Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 Bottelberghe, Josh     10 CR                  57.74      56.20   20  
       26.63    29.57                  
  2 Lee, Andrew            11 BVUE                58.10      57.27   17  
       27.01    30.26                  
  3 Li, Jeffrey            12 INT                 58.01      57.64   16  
       26.73    30.91                  
  4 Ton, Landon            12 INGR                59.10      58.44   15  
       27.53    30.91                  
  5 Houseman, Kevin         9 BAIN                59.04      58.82   14  
       27.09    31.73                  
  6 Lempert, Owen          12 AM                1:00.22      58.87   13  
       27.52    31.35                  
  7 Leary-Bignayan, Justi  12 O'DEA               59.47      59.54   12  
       27.83    31.71                  
  8 Hall, Carter            9 BAIN              1:00.07    1:00.85   11  
       28.48    32.37                  
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Markow, Aron            9 BAIN              1:00.81    1:00.36    9  
       27.96    32.40                  
 10 Munson, Gabriel        12 INGR              1:01.19    1:00.89    7  
       27.86    33.03                  
 11 Woodworth, Andrew      10 GARF              1:01.83    1:01.93    6  
       29.00    32.93                  
 12 Wei, Derek             12 HAZ               1:03.45    1:02.04    5  
       29.36    32.68                  
 13 Witman, Ford           12 MI                1:02.72    1:02.15    4  
       28.98    33.17                  
 14 Wagner, Aidan           9 BAIN              1:02.15    1:02.86    3  
       29.11    33.75                  
 15 Schrader, Jack         10 BLAN              1:02.67    1:03.34    2  
       29.83    33.51                  
 -- Kasahara, Jeff         12 JFK               1:03.18         DQ  
       29.40    34.49                  
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 17 Bailey, Kyle           10 MI                1:03.49             
       29.90    33.59                  
 18 Ridgeway, Justin       10 NT                1:04.16             
       30.24    33.92                  
 19 Nguyenle, Sean         10 EW                1:04.44             
       30.55    33.89                  
 20 Starr, Michael         11 LAKES             1:04.54             
       29.39    35.15                  
 21 Wang, Eric             11 NH                1:05.74             
       30.95    34.79                  
 22 Barnett, Casey         11 MEAD              1:07.12             
       31.28    35.84                  
 23 McCrackin, Aaron       10 SW                1:08.29             
       31.97    36.32                  
 24 Kalvoy, Bjorn          11 SW                1:09.10             
       32.01    37.09                  
 
                 Men - Team Rankings - Through Event 311                 
 
  1. Bellevue                        349.5   2. Bainbridge                        256
  3. Mercer Island                   165.5   4. Interlake                          98
  5. Shorewood                          88   6. Lakeside (Seattle)                 84
  7. O'Dea                              76   8. Lake Washington                  75.5
  9. Ingraham                         73.5  10. Roosevelt                          73
 11. Auburn Mountainview                72  12. Hanford                          63.5
 13. Meadowdale                       52.5  14. Glacier Peak                     50.5
 15. Shelton                            50  16. Columbia River                     47
 17. Franklin                           40  18. Wilson                             37
 19. Hazen                              36  20. West Seattle                       26
 21. Seattle Prep                       23  22. Ballard                            21
 23. North Thurston                     18  24. Enumclaw                           16
 25. Bishop Blanchet                    15  26. Sumner                             14
 27. Garfield                           13  28. Juanita                          12.5
 29. Eastside Catholic                  12  30. Edmonds-Woodway                     9
 30. Capital                             9  30. Peninsula                           9
 33. Kennedy                             8  34. Lakes                               7
 35. Nathan Hale                         3