2A Washington State MAT CLASSIC XXVII Championships 2015
Weight Class : 106
1. 09-ALEX CRUZ (ORTG)	ORTING	2-1
2. 10 TY PETH (BURL)	BURLINGTON EDISON
3. 11-DALTON PORT (CLAK)	CLARKSTON	INJ DEF
4. 09-JAKE FREEMAN (CLAK)	CLARKSTON
5. 09-ALEX VACA (WAPT)	WAPATO	9-0
6. 09-JACOB FLORES (FIFE)	FIFE
7. 11 TYLER GALE (PANG)	PORT ANGELES	4-3
8. 09-COOPER FRANKLIN (WRIV)	WHITE RIVER

Weight Class : 113
1. 10-SPENCER CLEGG (CLAK)	CLARKSTON	2-0
2. 10-TREVOR NEWBURN (RIDG)	RIDGEFIELD
3. 10 COLTON ECONOMY (BLAN)	BLAINE	6-2
4. 10 TRE TOLEDO (OLYP)	OLYMPIC
5. 10-MATHEW HARRIS (SELA)	SELAH	8-5
6. 11-CHANDLER ROSALIN (BLCK)	BLACK HILLS
7. 10 BEN BASDEN (PANG)	PORT ANGELES	6-2
8. 10-PARKER MCBRIDE (CEDC)	CEDARCREST

Weight Class : 120
1. 10-CARLOS LOPEZ (SELA)	SELAH	6-5
2. 12-ZACH OSTER (WSGL)	WASHOUGAL
3. 11 ADAM ADKINSON (SDWL)	SEDRO WOOLLEY	FALL 2:02
4. 11-ORION YATES (LONG)	R.A. LONG
5. 12-CALE WOYVODICH (FOST)	FOSTER	2-0
6. 12-ZACH EDSON (HILN)	HIGHLINE
7. 10-RANDY MCDONALD (EVSK)	EAST VALLEY{SPOKANE}	7-3
8. 12-ERIC ALTRECHE (CLPK)	CLOVER PARK

Weight Class : 126
1. 11-JOSUE RODRIGUEZ (TOPP)	TOPPENISH	5-2
2. 11-LOGAN SUNDHEIM (EVSK)	EAST VALLEY{SPOKANE}
3. 12 BRADY ANDERSON (PANG)	PORT ANGELES	7-5
4. 11-TANNER BENTON (CLAK)	CLARKSTON
5. 12-AUSTIN AU (SELA)	SELAH	11-7
6. 12-BRANDON DAVIS (CHEH)	W.F. WEST(CHEH)
7. 10 DERRECK CAMBA (BLAN)	BLAINE	6-4
8. 12 GAGE LOTT (BLAN)	BLAINE

Weight Class : 132
1. 12-MANNY MARTINEZ (OTHE)	OTHELLO	FALL 0:43
2. 12-ERIC SCHMIDT (TUMW)	TUMWATER
3. 10-BEN GORE (ORTG)	ORTING	9-2
4. 10-MICHAEL ANDERSON (CHEH)	W.F. WEST(CHEH)
5. 11-MOISES MONTIEL (TOPP)	TOPPENISH	4-2
6. 10 JAYDEN FERNANDEZ (OLYP)	OLYMPIC
7. 11 ANTHONY FREY (BLAN)	BLAINE	FALL 1:59
8. 11-DARION GREEN (HBAY)	HUDSON'S BAY

Weight Class : 138
1. 12-FRED GREEN (ORTG)	ORTING	12-0
2. 11 CAMERON DUBOS (BREM)	BREMERTON
3. 12-DANIEL JUAREZ (TOPP)	TOPPENISH	7-4
4. 12 ZACHARY WALLACE (SQAL)	SQUALICUM
5. 10 RILEY FRITSCH (BLAN)	BLAINE	5-3
6. 11-ANDREW SAAVEDRA (TOPP)	TOPPENISH
7. 12-REX DUNN (ORTG)	ORTING	13-5
8. 12-JAMES GARCIA (SELA)	SELAH

Weight Class : 145
1. 12-ZACH VOLK (FIFE)	FIFE	FALL 1:29
2. 11 CALEB FREY (BLAN)	BLAINE
3. 10-AARON PIMENTEL (SELA)	SELAH	6-5
4. 11-MICHAEL MATAGI (CHEH)	W.F. WEST(CHEH)
5. 12-ZACH FREEMAN (CLAK)	CLARKSTON	INJ
6. 12-NATHAN PATTERSON (WDLD)	WOODLAND
7. 11-FELIPE ARRIAGA (TOPP)	TOPPENISH	8-2
8. 11-MAX HENRY-NELSON (FKPR)	FRANKLIN PIERCE

Weight Class : 152
1. 12-BRENT EVANS (TOPP)	TOPPENISH	6-4 OT
2. 11-TREY MEYER (EVSK)	EAST VALLEY{SPOKANE}
3. 12-DAVON JOHNSON (CLPK)	CLOVER PARK	4-2
4. 12-ANDY VARGAS (QUIN)	QUINCY
5. 12-DUSTIN NADING (LONG)	R.A. LONG	FALL 0:42
6. 12 ANDREW TOTH (ANAC)	ANACORTES
7. 10-DRAKE FERGUSON (WVSK)	WEST VALLEY(SPOK)	8-7
8. 12-JIMMY MATTA (HILN)	HIGHLINE

Weight Class : 160
1. 12-LUCAS EASTMAN (ROCH)	ROCHESTER	5-4
2. 12-VOLODYMYR KALININ (RENT)	RENTON
3. 12-ERIC BRAUN (CHEH)	W.F. WEST(CHEH)	8-0
4. 10 LOGAN MADISON (OLYP)	OLYMPIC
5. 12-JUSTIN HERBRUGER (HILN)	HIGHLINE	7-3
6. 12-GATOR NEWELL (SELA)	SELAH
7. 11-ABRAHAM GONZALEZ (OTHE)	OTHELLO	8-3
8. 11 COLE RINEHART (NMAS)	NORTH MASON

Weight Class : 170
1. 12-CONNER SMALL (LBIS)	LIBERTY{ISSAQUAH}	7-3
2. 12 JACOB FARRELL (SDWL)	SEDRO WOOLLEY
3. 12-ZACH SLATER (TUMW)	TUMWATER	4-2
4. 12 ROSS ATTERBERRY (ANAC)	ANACORTES
5. 12-JACOB ZOCCO (RVRG)	RIVER RIDGE	10-3
6. 11-TAIT STEVENSON (ELLE)	ELLENSBURG
7. 12-HAYDEN STEVENS (EVSK)	EAST VALLEY{SPOKANE}	1-0
8. 12-STEVEN GOMEZ (QUIN)	QUINCY

Weight Class : 182
1. 12 AARON TISINGER (ANAC)	ANACORTES	10-9
2. 12 QUINTEN DICKMAN-ROPPEL (SDWL)	SEDRO WOOLLEY
3. 12-ROMNEY NOEL (LBIS)	LIBERTY{ISSAQUAH}	FALL 4:44
4. 12-JACOB NELSON (WASH)	WASHINGTON
5. 12-SAM RICHARDS (TUMW)	TUMWATER	8-7
6. 12-CADE WALLACE (QUIN)	QUINCY
7. 12-KERRIGAN SIMPSON (ELLE)	ELLENSBURG	4-3
8. 11-DEVON WATERMAN (CHEN)	CHENEY

Weight Class : 195
1. 12 MATT ROBBINS (PANG)	PORT ANGELES	4-0
2. 12 NATE VAUGHN (SDWL)	SEDRO WOOLLEY
3. 11 GEORDYN SHINARD (OLYP)	OLYMPIC	5-1
4. 11-ANTHONY RUIZ (OTHE)	OTHELLO
5. 12-ALLAN MCCLURE (CHEH)	W.F. WEST(CHEH)	17-1 TF
6. 11-HUNTER SISEMORE (CLAK)	CLARKSTON
7. 11-KIRTRELL WILLINGHAM (WASH)	WASHINGTON	5-2
8. 12-SPENCER BARNES (FIFE)	FIFE

Weight Class : 220
1. 11-DYLAN BEELER (CLAK)	CLARKSTON	3-2
2. 11-CAMERON LOOS (HOCK)	HOCKINSON
3. 11-MICHAEL FERGUSON (CHEN)	CHENEY	FALL 2:48
4. 12 GABE TORGERSON (SDWL)	SEDRO WOOLLEY
5. 12-KENNY MARTINEZ (EVSK)	EAST VALLEY{SPOKANE}	3-2 4TH OT
6. 12-MATT SHIELDS (ROCH)	ROCHESTER
7. 12 KYLE LA FRITZ (PANG)	PORT ANGELES	FALL 0:56
8. 12 CONNOR LUNDBERG (NMAS)	NORTH MASON

Weight Class : 285
1. 11-HUNTER MULLINS (ORTG)	ORTING	6-0
2. 12 ROBERTO CORONEL (PANG)	PORT ANGELES
3. 12-JOE LEAL (MMOR)	MARK MORRIS	4-3  4 OT
4. 12-JAMES GARCIA (LINB)	LINDBERGH
5. 09-CY HICKS (TUMW)	TUMWATER	FALL 1:47
6. 12-JJ LEWIS (RVRG)	RIVER RIDGE
7. 11 ERIK LUKNER (SDWL)	SEDRO WOOLLEY	FALL 0:59
8. 10-ISAAC ANDERSEN (WDLD)	WOODLAND