3A Washington State MAT CLASSIC XXVII Championships 2015
Weight Class : 106
1. 09-BRANDON KAYLOR(BLAK)	BONNEY LAKE	9-7
2. 09-RILEY GURR(KAMI)	KAMIAKIN
3. 09-JACOB HOWERTON(MTSP)	MT. SPOKANE	FALL 2:02
4. 11-TREY SWANSON(ARLG)	ARLINGTON
5. 09-BRYCE MILLER(KELS)	KELSO	FALL 0:52
6. 09-KALEL SALCEDO(SUMN)	SUMNER
7. 11-EBRIMA FATTY(EDWD)	EDMONDS-WOODWAY	FALL 5:42
8. 09-EVAN TRACY(BLAK)	BONNEY LAKE

Weight Class : 113
1. 10-CLAI QUINTANILLA(NCNT)	NORTH CENTRAL	FALL 1:40
2. 12-TAYLAN YUASA(MRCR)	MERCER ISLAND
3. 11-KYLE OPLAND(ENUM)	ENUMCLAW	5-2
4. 11-SIDAT KANYI(EDWD)	EDMONDS-WOODWAY
5. 12-CARSON CORBALEY(BLAK)	BONNEY LAKE	7-2
6. 10-MICHAEL CAMPIGOTTO(PENS)	PENINSULA
7. 10-STEVEN KINDYA(NCNT)	NORTH CENTRAL	6-4
8. 11-TOMMY GREENSKY(PRAR)	PRAIRIE

Weight Class : 120
1. 11-ALEC HOOVER(MTSP)	MT. SPOKANE	3-2
2. 12-BLAKE LLARENAS(HANF)	HANFORD
3. 09-QUINTON SOUTHCOTT(ENUM)	ENUMCLAW	9-0
4. 10-YAYHA MIRZAEI(AUMV)	AUBURN MOUNTAINVIEW
5. 12-ALEJANDRO RAMOS(KNWK)	KENNEWICK	FALL 3:58
6. 12-CHRISTIAN BERTRAM(OAKH)	OAK HARBOR
7. 11-DREW APLIN(AUBN)	AUBURN	4-0
8. 12-LEVI NORTON(ENUM)	ENUMCLAW

Weight Class : 126
1. 12-HUNTER HANEY(ENUM)	ENUMCLAW	FALL 2:57
2. 10-JAKE TREECE(ENUM)	ENUMCLAW
3. 11-ANDREW HOOVER(MTSP)	MT. SPOKANE	FALL 1:33
4. 09-GAVIN RORK(ARLG)	ARLINGTON
5. 11-JEREMY NYGARD(ARLG)	ARLINGTON	6-2
6. 09-EMILIO RAMOS(KNWK)	KENNEWICK
7. 10-BRAHAM TRUJILLO(AUMV)	AUBURN MOUNTAINVIEW	3-2
8. 12-BALTEER RANA(AUBN)	AUBURN

Weight Class : 132
1. 12-ANDREW RAMIREZ(LAKS)	LAKES	FALL 4:11
2. 12-HIRAM MARTIN(EDWD)	EDMONDS-WOODWAY
3. 11-DYLAN FOLEY(AUMV)	AUBURN MOUNTAINVIEW	6-3
4. 11-KODI WALLS(PRAR)	PRAIRIE
5. 10-NATHAN JAMES(SUMN)	SUMNER	8-4
6. 12-DAVID RAMOS(KNWK)	KENNEWICK
7. 12-DAMIEN GOOLDY(KAMI)	KAMIAKIN	FALL 3:03
8. 11-NIK VARGAS(HAZN)	HAZEN

Weight Class : 138
1. 12-WEST WEINERT(STWD)	STANWOOD	3-2
2. 12-TINO NIEVES(LAKS)	LAKES
3. 12-JEREMY VESTER(OAKH)	OAK HARBOR	11-5
4. 12-ERIK HARRIS-UDALL(SWOD)	SHOREWOOD
5. 12-RICH BONDURANT(MTSP)	MT. SPOKANE	10-1
6. 11-JOEY SANTOS(AUMV)	AUBURN MOUNTAINVIEW
7. 11-JACK MILLER (BAIN)	BAINBRIDGE ISLAND	8-2
8. 12-HUNTER EBERHART(SUMN)	SUMNER

Weight Class : 145
1. 12-MATT IWICKI (ECAT)	EASTSIDE CATHOLIC	5-1
2. 11-AVERY MEYER(BLAK)	BONNEY LAKE
3. 12-MARK JOHNSTON(OAKH)	OAK HARBOR	3-1
4. 10-BRYAN WAIS(NCNT)	NORTH CENTRAL
5. 10-COOPER MCAUSLAN(ARLG)	ARLINGTON	FALL 5:45
6. 11-BRYDEN UYEHARA(SHAD)	SHADLE PARK
7. 12-RYAN DAURIE(MARY)	MARYSVILLE-PILCHUCK	5-2
8. 10-ZACH KOELLER(BLAK)	BONNEY LAKE

Weight Class : 152
1. 12-CHRISTIAN VILLANI(BELV)	BELLEVUE	FALL 4:36
2. 12-ZACH GODDARD(PENS)	PENINSULA
3. 12-WYATT JAMES(SUMN)	SUMNER	7-4
4. 11-CHRISTIAN BAGDADI(EVRT)	EVERETT
5. 11-MORGAN RUEGSEGGER(MTSP)	MT. SPOKANE	8-4
6. 12-BERNARDO OLIVAS(SHEL)	SHELTON
7. 12-DANTE THOMAS(NTHU)	NORTH THURSTON	2-0
8. 12-BRADEN KALLOWAY(SWOD)	SHOREWOOD

Weight Class : 160
1. 12-IZAEC QUINTANILLA(NCNT)	NORTH CENTRAL	12-1
2. 11-RUBEN CREW(ARLG)	ARLINGTON
3. 12-COLTON DAVIS(MDDL)	MEADOWDALE	15-11
4. 11-CALVIN FISCHER(CKIT)	CENTRAL KITSAP
5. 10-KEITH PABLO(MARY)	MARYSVILLE-PILCHUCK	10-4
6. 10-BEN BROSELLE(FERN)	FERNDALE
7. 12-WILL LESTER(PENS)	PENINSULA	FALL 5:07
8. 11-AARON JUMPA (BAIN)	BAINBRIDGE ISLAND

Weight Class : 170
1. 12-KILLIAN PAGE(MARY)	MARYSVILLE-PILCHUCK	7-4
2. 11-MASON MCDANIEL(JUAN)	JUANITA
3. 11-JOSIAH SCHLIESMAN(SUMN)	SUMNER	FALL
4. 12-GRIFFIN THOMAS(GLPK)	GLACIER PEAK
5. 11-STEPHAN BABCOCK(SHAD)	SHADLE PARK	INJDEF
6. 12-BRYSON PIERCE(NCNT)	NORTH CENTRAL
7. 12-LIAM TOPHAM (BAIN)	BAINBRIDGE ISLAND	3-2
8. 11-JONIVAN MANIBUSAN(LAKS)	LAKES

Weight Class : 182
1. 12-SAM LINDSEY(AUBN)	AUBURN	2-0
2. 12-LUKE HOLSINGER(PENS)	PENINSULA
3. 12-KYLE VINSON(SHAD)	SHADLE PARK	11-2
4. 09-KIONE GILL(ENUM)	ENUMCLAW
5. 12-DREW HATCH(MARY)	MARYSVILLE-PILCHUCK	FALL 3:48
6. 12-ANTHONY ORTEGA(STWD)	STANWOOD
7. 12-MARCUS BECERRA(GLPK)	GLACIER PEAK	17-6
8. 11-COLTON PALLER(SHEL)	SHELTON

Weight Class : 195
1. 12-EVAN CONDON(MRCR)	MERCER ISLAND	8-5
2. 12-GARRET ARRONA(STWD)	STANWOOD
3. 11-CHANCE STOLZ(PENS)	PENINSULA	6-0
4. 12-RYAN BURNETT(SHAD)	SHADLE PARK
5. 12-PATRICK CONDON(FERN)	FERNDALE	FALL 2:47
6. 11-DARON CAMACHO (CHSE)	CHIEF SEALTH
7. 12-JUNIOR VILLARO(NCNT)	NORTH CENTRAL	FALL 2:39
8. 11-SPENCER SCHULTZ(EDWD)	EDMONDS-WOODWAY

Weight Class : 220
1. 12-MARIO LUEVANO(AUBN)	AUBURN	2-1 OTx3
2. 12-TIM SMITH(MDDL)	MEADOWDALE
3. 11-ANTONIO CORREA(AUMV)	AUBURN MOUNTAINVIEW	FALL 1:17
4. 10-WILL WILLSEY(LINC)	LINCOLN
5. 10-MARKUS ROBINSON(RGSK)	ROGERS(SPOKANE)	INJDEF
6. 12-BJ HAWTHORNE(LINC)	LINCOLN
7. 12-SEBASTIAN FERRARO(KNDY)	KENNEDY CATHOLIC	FALL 2:24
8. 12-JACOB KOCZOR(NCNT)	NORTH CENTRAL

Weight Class : 285
1. 12-MOSESE FIFITA(GLPK)	GLACIER PEAK	FALL 1:12
2. 12-JACKSON CONSTANT(OAKH)	OAK HARBOR
3. 12-JACOB APODACA(AUBN)	AUBURN	5-2
4. 11-NICK LITTLE(KAMI)	KAMIAKIN
5. 12-DOMINICK JOHNSON(CKIT)	CENTRAL KITSAP	FALL 2:37
6. 12-KIYRIE SIMONS(LAKS)	LAKES
7. 12-ALEX NEALE (ECAT)	EASTSIDE CATHOLIC	FALL 0:12
8. 12-ERCA ERDENEBAYER(SWOD)	SHOREWOOD