4A Washington State MAT CLASSIC XXVII Championships 2015
Weight Class : 106
1. 11-DEREK FREITAG(KRID)	KENTRIDGE	6-2
2. 10-ETHAN ROTONDO(UNON)	UNION
3. 10-DIEGO NUNEZ(DVIS)	DAVIS	8-2
4. 11-WILL TAISACAN(MTVW)	MOUNTAIN VIEW
5. 10-ELIAS ROMERO(SUNN)	SUNNYSIDE	4-3
6. 11-JOSE GARCIA(MSLK)	MOSES LAKE
7. 09-MASON EAGLIN(GKAP)	GRAHAM-KAPOWSIN	5-2
8. 10-NATHAN HOBBS(KRID)	KENTRIDGE

Weight Class : 113
1. 12-TREY LONG(MSLK)	MOSES LAKE	FALL 1:07
2. 12-BRANDON HUFT(MTVW)	MOUNTAIN VIEW
3. 12-JESSE TORRES(SUNN)	SUNNYSIDE	4-2
4. 12-JULIAN ARELLANO(EMNT)	EASTMONT
5. 11-DEION ANDERSON(SKIT)	SOUTH KITSAP	FALL 1:53
6. 10-PATRICK WHEELER(CURT)	CURTIS
7. 10-ANDY SANDHU(KWOD)	KENTWOOD	2-0
8. 12-BOBBY GUZMAN(PSCO)	PASCO

Weight Class : 120
1. 11-BRYSON BEARD(CVAL)	CENTRAL VALLEY	3-2 OT
2. 11-COOPER MCCULLOUGH(MSLK)	MOSES LAKE
3. 12-NATHAN SWANSON(SKLN)	SKYLINE	3-2
4. 09-CHAD SIMONSON(GKAP)	GRAHAM-KAPOWSIN
5. 10-NICK WHITEHEAD(TAHO)	TAHOMA	8-0
6. 12-BEAU SHATTO(RGPU)	ROGERS(PUYALLUP)
7. 12-TYLER HEADLAND(LKST)	LAKE STEVENS	9-5
8. 12-RAMIRO ORTIZ(DVIS)	DAVIS

Weight Class : 126
1. 12-DARREN HARRIS(YELM)	YELM	FALL 3:47
2. 12-ALEX RODORIGO(LKST)	LAKE STEVENS
3. 10-JUSTIN SIPILA(TAHO)	TAHOMA	4-3
4. 10-BRIDGER BEARD(CVAL)	CENTRAL VALLEY
5. 09-JOSIAH RODRIGUEZ(SUNN)	SUNNYSIDE	FALL 2:16
6. 09-RYLAN THOMPSON(CAMA)	CAMAS
7. 10-LAYN PANNKUK(OLYM)	OLYMPIA	4-3
8. 12-ANGEL CORIA(SPAN)	SPANAWAY LAKE

Weight Class : 132
1. 11-MICHAEL SOLER(LKST)	LAKE STEVENS	5-4
2. 12-TIMMY MARTINEZ(PSCO)	PASCO
3. 11-LEVITICUS ARIPZE(DECA)	DECATUR	FALL 3:23
4. 12-ANDREW BOHARSKI(MEAD)	MEAD
5. 11-CAM SORENSEN(UNIV)	UNIVERSITY	8-2
6. 10-DAMON THOMAS(MTVW)	MOUNTAIN VIEW
7. 12-WALKER MEYERS(KWOD)	KENTWOOD	FALL 2:57
8. 11-BRANDON FORSTER(SKIT)	SOUTH KITSAP

Weight Class : 138
1. 12-BLAKE BEARD(CVAL)	CENTRAL VALLEY	1-0
2. 11-JAKE DOUGLAS(LKST)	LAKE STEVENS
3. 12-JAHLEEL SMITH(KMER)	KENT MERIDIAN	16-4
4. 11-ANDY PHAM(INGL)	INGLEMOOR
5. 10-RYDEN FU(TAHO)	TAHOMA	FALL 3:56
6. 12-TANNER PAGE(YELM)	YELM
7. 12-CORDE FERREIRA(GKAP)	GRAHAM-KAPOWSIN	FALL 3:18
8. 11-GAVIN EAGLIN(GKAP)	GRAHAM-KAPOWSIN

Weight Class : 145
1. 11-DIEGO CASTANEDA(SUNN)	SUNNYSIDE	FALL 1:59
2. 11-TROY WILSON(RGPU)	ROGERS(PUYALLUP)
3. 11-OSCAR SPRINGSTEEN(BETH)	BETHEL	7-3
4. 11-SEAN VAN EARWAGE(TBEA)	TODD BEAMER
5. 10-TOMMY STRASSENBERG(UNON)	UNION	1-0
6. 12-CHASE CLASEN(MSLK)	MOSES LAKE
7. 11-TRYSTEN PERALES(LKST)	LAKE STEVENS	5-4 OT
8. 11-RILEY SEWARD(INGL)	INGLEMOOR

Weight Class : 152
1. 11-TY WILSON(RGPU)	ROGERS(PUYALLUP)	FALL 5:59
2. 12-ISAIAH DIGGS(DECA)	DECATUR
3. 10-DANTE SPRINGSTEEN(BETH)	BETHEL	8-3
4. 12-JUSTIN EDENS(MTSI)	MT. SI
5. 12-VIRGIL SMITH(BOTH)	BOTHELL	12-6
6. 12-MARCUS HENDRICKSON(HERI)	HERITAGE
7. 11-ADRIAN AVENA(TBEA)	TODD BEAMER	5-3
8. 10-JJ RODRIGUEZ(SUNN)	SUNNYSIDE

Weight Class : 160
1. 11-HUDSON MAUSETH(MSLK)	MOSES LAKE	7-4
2. 12-MICHEAL SNEDIKER(UNON)	UNION
3. 12-CESAR QUINTANILLA(EMRD)	EMERALD RIDGE	FALL 4:06
4. 12-JARED SCHROEDER(GKAP)	GRAHAM-KAPOWSIN
5. 12-JACOB GARCIA(CHIW)	CHIAWANA	FALL 2:47
6. 12-TRISTAN CLEEK(PUYL)	PUYALLUP
7. 10-ALEX STUART(CURT)	CURTIS	9-4
8. 12-CARSON GRISAFFI(BLMN)	BELLARMINE

Weight Class : 170
1. 12-MARK MULLIGAN(MTSI)	MT. SI	2-0
2. 11-LEVI MEINZINGER(UNIV)	UNIVERSITY
3. 11-MITCHELL OWENS(TBEA)	TODD BEAMER	5-3
4. 12-TYLER VARGAS(CHIW)	CHIAWANA
5. 12-JAVIER MARTINEZ(UNON)	UNION	7-2
6. 12-HENG YON(TJEF)	THOMAS JEFFERSON
7. 11-BO CAMPBELL(YELM)	YELM	FALL 2:40
8. 12-DEREK FRY(BETH)	BETHEL

Weight Class : 182
1. 11-EMMANUEL DAIGBE(KMER)	KENT MERIDIAN	3-1
2. 12-ALEX BERFANGER(UNON)	UNION
3. 11-JON BRIDGMAN(CURT)	CURTIS	8-7
4. 12-AJ SARNO(DECA)	DECATUR
5. 12-NICO HERNANDEZ(MSLK)	MOSES LAKE	FALL 3:50
6. 12-MASON BEAVER(LKST)	LAKE STEVENS
7. 12-JAYCE ALLRED(YELM)	YELM	FALL 1:41
8. 12-CALEB BREJDA(INGL)	INGLEMOOR

Weight Class : 195
1. 12-CODY VIGOREN(LKST)	LAKE STEVENS	FALL 1:48
2. 12-ADAM HOKENSON(TAHO)	TAHOMA
3. 11-LEVI MCBRIDE(CHIW)	CHIAWANA	4-3
4. 12-ELI TEU TEU(BETH)	BETHEL
5. 12-DONAVIN MCELLIOTT(FERR)	FERRIS	8-3
6. 12-AARON IBANEZ(BOTH)	BOTHELL
7. 12-CHRISTIAN REYES(DVIS)	DAVIS	2-0
8. 11-TRENTON HARRIS(KWOD)	KENTWOOD

Weight Class : 220
1. 12-ALEX FAIRHURST(SNOH)	SNOHOMISH	4-2
2. 11-DALLAS GOODPASTER(EGVN)	EVERGREEN(VANCOUVER)
3. 11-ANDRZEJ HUGHES-MURRAY(FDWY)	FEDERAL WAY	FALL 1:51
4. 11-TYLER RICKEL(UNIV)	UNIVERSITY
5. 11-SAMPSON RICH(LCLK)	LEWIS & CLARK	FALL 1:37
6. 12-KYLE CAPPERAULD(KWOD)	KENTWOOD
7. 11-HOLDEN MILLER(YELM)	YELM	FALL 4:44
8. 12-TYRESSE TATE(BETH)	BETHEL

Weight Class : 285
1. 12-TATE ORNDORFF(UNIV)	UNIVERSITY	FALL 2:39
2. 12-AUSTIN WRIGHT(EGVN)	EVERGREEN(VANCOUVER)
3. 11-NIC WORKMAN(RICH)	RICHLAND	FALL 0:31
4. 11-NOAH BUCKLEY(LCLK)	LEWIS & CLARK
5. 12-TANNER TORR(KMER)	KENT MERIDIAN	2-0
6. 11-AVYION FISHER(BETH)	BETHEL
7. 12-JUSTIN SAINSBURY(MSLK)	MOSES LAKE	3-1
8. 11-NOAH HOWELL(RGPU)	ROGERS(PUYALLUP)