Girls Washington State MAT CLASSIC XXVII Championships 2015
Weight Class : 100
1. 12-ELIZABETH GALVEZ (TOPP)	TOPPENISH	FALL 2:53
2. 11-AKAIYASIA SUMANDIG(MTAH)	MT. TAHOMA
3. 12-BRITTNEE COOK(KION)	KIONA-BENTON	12-3
4. 11-YANELI MARTINEZ(WSGL)	WASHOUGAL
5. 12-LAURA MALDONADO (PSCO)	PASCO	8-4
6. 10-BREE HYDER(HOQM)	HOQUIAM
7. 10-LEAH OLSEN (SDWL)	SEDRO WOOLLEY	3-2
8. 11-ESMERALDA ROMAN (GRAN)	GRANGER

Weight Class : 105
1. 11-VIANNEI PEREZ (GVEW)	GRANDVIEW	FALL 3:28
2. 12-HALEY FRANICH(PUYL)	PUYALLUP
3. 11-JENIYA GUILLEN (SUNN)	SUNNYSIDE	FALL 2:30
4. 12-TRISTEN WILLIAMS(FRKS)	FORKS
5. 12-CECILIA VU(EGSE)	EVERGREEN (SEA)	6-2
6. 12-ISABEL NUNEZ (DVIS)	DAVIS
7. 12-JESSICA EAKINS(WSGL)	WASHOUGAL	FALL 4:52
8. 11-TERACITA SHANES (SDWL)	SEDRO WOOLLEY

Weight Class : 110
1. 12-MARRIZZA BIRRUETA (GVEW)	GRANDVIEW	5-0
2. 10-BRENDA REYNA (MTVN)	MT. VERNON
3. 11-AMANDA GILLIAM(NCNT)	NORTH CENTRAL	20-13
4. 11-KATERI ROWELL(QUIN)	QUINCY
5. 12-TAMIKA PIERCE (RICH)	RICHLAND	5-3
6. 11-TOMMIE MOSTELLER (LKWD)	LAKEWOOD
7. 12-EMILY POSEY(KALA)	KALAMA	INJ DEF
8. 12-GRACE FINLEY(YELM)	YELM

Weight Class : 115
1. 09-CAMERON GUERIN (DVIS)	DAVIS	3-0
2. 11-ANESIA RAMIREZ(LAKS)	LAKES
3. 10-BROOKLYN BARTELSON(PUYL)	PUYALLUP	2-1 OT
4. 10-AUNA CARPIO(DECA)	DECATUR
5. 11-TANIA DOMINGUEZ (WARD)	WARDEN	8-5
6. 10-SIERRA JONER(BGRD)	BATTLE GROUND
7. 11-MAKAYLA GRIMM (CBUR)	COLUMBIA{BURBANK}	5-2
8. 09-KIARA PIERSON(SEQU)	SEQUIM

Weight Class : 120
1. 11-JORDYN BARTELSON(PUYL)	PUYALLUP	5-3
2. 11-NATALIE SMITH (MTBK)	MT. BAKER
3. 12-CAITLIN HORROCKS(SKVW)	SKYVIEW	6-4
4. 11-HAILEY MEYERS(YELM)	YELM
5. 11-DAISY CHAVEZ (SUNN)	SUNNYSIDE	6-4
6. 09-EMMA BRUNTIL (NOOK)	NOOKSACK VALLEY
7. 12-MARITZA BRAVO(CENT)	CENTRALIA	3-1
8. 10-JALEEN ROBERTS(KMER)	KENT MERIDIAN

Weight Class : 125
1. 11-PEYTON REECE(KING)	KINGSTON	2-1
2. 12-MARIAH ROGGOW(KELS)	KELSO
3. 10-ERIN REDFORD(WRIV)	WHITE RIVER	FALL 4:45
4. 12-CHLOE SPENCER (EPHA)	EPHRATA
5. 12-HAILEY HUERTA(CENT)	CENTRALIA	FALL 4:22
6. 11-XOCHITHL SUAREZ(KMER)	KENT MERIDIAN
7. 10-ALMA MENDOZA(SEQU)	SEQUIM	10-0
8. 12-ANJELIKA KOENIG (CONC)	CONCRETE

Weight Class : 130
1. 11-GLADDYS PALMA (WSWN)	WHITE SWAN	3-2
2. 12-ARIAN CARPIO(TBEA)	TODD BEAMER
3. 12-JESSICA MATA (MTBK)	MT. BAKER	FALL 4:48
4. 12-KENDRA BLUE(WRIV)	WHITE RIVER
5. 12-NATASHA WILLIAMS(SKVW)	SKYVIEW	FALL 3:33
6. 11-MORGAN JONES(EMNT)	EASTMONT
7. 10-DANIELLE GIBSON (PSCO)	PASCO	10-8
8. 11-ELIZABETH JIMENEZ(RGPU)	ROGERS (PUYALLUP)

Weight Class : 135
1. 09-FLOR PARKER-BORRERO (WILS)	WILSON	7-3
2. 12-MARIAH HORTON(KELS)	KELSO
3. 11-HAILEY HALL (PSCO)	PASCO	8-0
4. 12-ALEJANDRA RODRIGUEZ (GRAN)	GRANGER
5. 12-JOANNA MOREIRA (LBIS)	LIBERTY (ISSAQUAH)	13-4
6. 12-OLIVIA ADAMS (BLAN)	BLAINE
7. 11-SARA MOZELESKI (KWOD)	KENTWOOD	FALL 4:31
8. 11-TAYLOR VANBROCKLIN (MTBK)	MT. BAKER

Weight Class : 140
1. 11-DESIREE ZAVALA (GVEW)	GRANDVIEW	FALL 1:58
2. 11-CHLOE ROGERS(PTWN)	PORT TOWNSEND
3. 09-ALLY DE LA CRUZ (KAMK)	KAMIAK	FALL 4:20
4. 11-MAKAYLA RAMIREZ (SKIT)	SOUTH KITSAP
5. 12-BETHANY DAVIS(YELM)	YELM	4-2
6. 12-MEGAN TROUPE(KELS)	KELSO
7. 11-ANNA WATSON (KWOD)	KENTWOOD	3-2
8. 12-SAM ZAMUDIO(KALA)	KALAMA

Weight Class : 145
1. 12-TATUM SPARKS (OTHE)	OTHELLO	FALL 1:01
2. 12-BROOKE PETERSON(FRKS)	FORKS
3. 11-RAQUEL GRAY (SPAN)	SPANAWAY LAKE	FALL 1:27
4. 10-ELSA GONZALEZ (KION)	KIONA-BENTON
5. 10-HANNAH RANDALL(WNLK)	WINLOCK	FALL 0:37
6. 11-RACHEL NICHOLS (MTBK)	MT. BAKER
7. 12-BAILEY NADING(LONG)	R.A. LONG	FALL 3:33
8. 12-JESSICA PACKER (AURI)	AUBURN RIVERSIDE

Weight Class : 155
1. 10-ABBY LEES(WSGL)	WASHOUGAL	4-1
2. 12-JESSICA CARDENAS (SUNN)	SUNNYSIDE
3. 12-DJ WHITE (LINC)	LINCOLN	FALL 1:41
4. 11-LEIGH LAMAY (MTVN)	MT. VERNON
5. 10-RAVEN SVENSON (HAZN)	HAZEN	FALL 0:45
6. 12-ALEXA CASTELLANOS (PSCO)	PASCO
7. 12-CHARLIANN MCCALL(CENT)	CENTRALIA	FALL 2:52
8. 11-ANEICEA CAMACHO (MTBK)	MT. BAKER

Weight Class : 170
1. 12-DAIZA VANN (TBEA)	TODD BEAMER	FALL 0:43
2. 12-VANESSA DIXON (TBEA)	TODD BEAMER
3. 12-LATIANA TAUAESE (STAD)	STADIUM	INJ DEF
4. 12-RUTHIE KARLBERG (STWD)	STANWOOD
5. 10-TALLY THOMAS(FDWY)	FEDERAL WAY	FALL 1:43
6. 09-SABRINA PEREZ (KWOD)	KENTWOOD
7. 12-ALEXUS GARCIA (LYND)	LYNDEN	FALL 0:26
8. 12-ANEISSA GONZALES (WARD)	WARDEN

Weight Class : 190
1. 12-HANNAH LEWANDOWSKI (WRIV)	WHITE RIVER	FALL 3:07
2. 10-EMILY HUERTA(CENT)	CENTRALIA
3. 11-LOU FALETAGOAI (CLPK)	CLOVER PARK	4-2 OT
4. 12-FRANCES ZEIMANTZ (LCON)	LA CONNER
5. 10-EMILY WHARTON(ABER)	ABERDEEN	4-2
6. 12-BELEN TORRES (SUNN)	SUNNYSIDE
7. 09-NIKI ABAGLO (FIFE)	FIFE	FALL 2:45
8. 10-GLAYSIA SPARLING (DECA)	DECATUR

Weight Class : 235
1. 12-KC MOULDEN (ENUM)	ENUMCLAW	FALL 1:38
2. 12-SOPHIA MUNOZ (HILN)	HIGHLINE
3. 12-RYAN GIBBONS(CENT)	CENTRALIA	FALL 0:10
4. 11-AKEMI SCHWINDEN (MTBK)	MT. BAKER
5. 12-LISA HERNANDEZ (SEHO)	SEHOME	6-5
6. 11-HAILIE PARKER (TBEA)	TODD BEAMER
7. 10-JAILEE MERCEDES (STWD)	STANWOOD	FALL 1:34
8. 12-ANDREA CONTRERAS (WARD)	WARDEN