Girls Washington State MAT CLASSIC XXIX Championships 2017
Weight Class : 100
1. 12-LEAH OLSEN (SDWL)	SEDRO WOOLLEY	7-1
2. 09-KENZIE CORMIER(ENUM)	ENUMCLAW
3. 09-AALIYAH ESCAMILLA (WARD)	WARDEN	3-2
4. 10-MELANIE FLORES (MSLK)	MOSES LAKE
5. 10-ASHLYN DAUGHERTY (WDLD)	WOODLAND	Fall 2:03
6. 11-AMANDA HENDERSON(FDWY)	FEDERAL WAY
7. 11-ALEXANDRA PUZON(ENUM)	ENUMCLAW	Fall 2:17
8. 12-DOMINIQUE GARCIA (TOPP)	TOPPENISH

Weight Class : 105
1. 11-HIKARU ABE (SKVW)	SKYVIEW	4-3
2. 09-HOLLY BEAUDOIN(NKIT)	NORTH KITSAP
3. 10-RAISA PLEASANTS(TJEF)	THOMAS JEFFERSON	Inj def
4. 10-STEPHANIE BLANKENSHIP (SUNN)	SUNNYSIDE
5. 12-ANGELICA VELA (WARD)	WARDEN	6-2
6. 09-EMILY MENDEZ (OTHE)	OTHELLO
7. 09-MOLLY WILLIAMS (REDM)	REDMOND	1-0
8. 11-ANABELLA GARCIA(FDWY)	FEDERAL WAY

Weight Class : 110
1. 09-VIKTORYA TORRES (GRAN)	GRANGER	2-0
2. 11-OLYVIA SMITH (ZILL)	ZILLAH
3. 09-SAISHA MORALES(STEL)	STEILACOOM	4-1
4. 10-ANJILIA SUMANDIG(FDWY)	FEDERAL WAY
5. 12-MARIAH GARZA (WARD)	WARDEN	Fall 3:19
6. 11-GABRIELLA MATA (MTBK)	MT. BAKER
7. 12-JORDYNN MANI (ARLG)	ARLINGTON	Fall 3:59
8. 09-MOLLEE WEDDLE (PROS)	PROSSER

Weight Class : 115
1. 11-CAMERON GUERIN (DVIS)	DAVIS	Fall 1:45
2. 10-PHOENIX DUBOSE(YELM)	YELM
3. 10-MYA SPENCER (EPHA)	EPHRATA	Fall 2:32
4. 11-MIRANDA SCOTT (WVSK)	WEST VALLEY (SPOK)
5. 09-BROOKLYN CUTLER(YELM)	YELM	Fall 1:57
6. 12-IYALHYE BARRAZA (OTHE)	OTHELLO
7. 11-JAMAYIA BLACKSTON(LINC)	LINCOLN	8-2
8. 12-LACY DUNLOP (CAMA)	CAMAS

Weight Class : 120
1. 12-BROOKLYN BARTELSON(PUYL)	PUYALLUP	3-1
2. 12-SIERRA JONER (BGRD)	BATTLE GROUND
3. 11-KIARA PIERSON(SEQU)	SEQUIM	2-1
4. 11-JULIE DE LA CRUZ (MERD)	MERIDIAN
5. 12-MAYU MOLINA (GRAN)	GRANGER	Fall 4:36
6. 12-KORBYN CADLE (MTBK)	MT. BAKER
7. 10-PAYTON STROUD(WRIV)	WHITE RIVER	Fall 0:22
8. 12-RACHEL SHERSON (ARLG)	ARLINGTON

Weight Class : 125
1. 12-BRENDA REYNA (MTVN)	MT. VERNON	11-1
2. 09-CARLY SMITH(YELM)	YELM
3. 10-KAYLEE MOORE (NVAL)	NACHES VALLEY	5-1
4. 10-HALEY MICHAELSON(BREM)	BREMERTON
5. 11-GALIELA VALENCIA(GKAP)	GRAHAM-KAPOWSIN	12-5
6. 11-LYNETTE SAMANO (NOOK)	NOOKSACK VALLEY
7. 11-NIA LAWES(BLAK)	BONNEY LAKE	Fall 0:57
8. 10-MATTEA POTTER (GFAL)	GRANITE FALLS

Weight Class : 130
1. 12-ERIN REDFORD(WRIV)	WHITE RIVER	13-6
2. 12-NIKKI VELAZQUEZ (OTHE)	OTHELLO
3. 09-ALLISON BLAINE (HBAY)	HUDSON'S BAY	Fall 4:39
4. 11-JOESSIE GONZALES (SNOH)	SNOHOMISH
5. 11-MAKENNA SPEED (KALA)	KALAMA	15-1
6. 12-PATRICIA DELEON(AUBN)	AUBURN
7. 12-AKINA YAMADA (LKSD)	LAKESIDE{9 MILE FALLS}	11-4
8. 10-ANNABELLE HELM (UNON)	UNION

Weight Class : 135
1. 11-EMMA BRUNTIL (MTBK)	MT. BAKER	Fall 3:12
2. 12-NADIA MEDVINSKY (REDM)	REDMOND
3. 11-NICOLE CLARK(SUMN)	SUMNER	Fall 2:45
4. 11-ELIZABETH GILES (OTHE)	OTHELLO
5. 12-BRIANNA GALVAN(STEL)	STEILACOOM	2-1
6. 12-JOELLA VI(KRID)	KENTRIDGE
7. 10-SELENA GARZA(CURT)	CURTIS	4-1
8. 11-CHELSEY ROCHESTER(YELM)	YELM

Weight Class : 140
1. 12-JASMINE PLEASANTS(TJEF)	THOMAS JEFFERSON	6-3
2. 12-SIENNA RAMIREZ(LAKS)	LAKES
3. 09-KILEY HUBBY (GLPK)	GLACIER PEAK	7-0
4. 12-GABRIELLAH HOWELL(RGPU)	ROGERS (PUYALLUP)
5. 12-KAYLEE MARTINEZ (OTHE)	OTHELLO	Fall 3:32
6. 12-HANNAH RANDALL (WNLK)	WINLOCK
7. 12-ELSA GONZALEZ (KION)	KIONA-BENTON	Fall 2:32
8. 10-KRISTA WARREN (UNON)	UNION

Weight Class : 145
1. 11-FLOR PARKER-BORRERO(WILS)	WILSON	Fall 1:65
2. 12-ARIANA ZEMKE(YELM)	YELM
3. 12-KALI SPADY (LYND)	LYNDEN	Fall 2:33
4. 12-MARIYA GAITHER(RGPU)	ROGERS (PUYALLUP)
5. 12-SIDNEE ARCURY (CENT)	CENTRALIA	Fall 1:20
6. 11-KARRAH SMITH (GFAL)	GRANITE FALLS
7. 12-MORGAN RATCLIFF (WSGL)	WASHOUGAL	Fall 2:50
8. 12-LIBBY GRAHAM (HANF)	HANFORD

Weight Class : 155
1. 11-ALLY DE LA CRUZ (KAMK)	KAMIAK	Fall 3:35
2. 12-ALMA MENDOZA(SEQU)	SEQUIM
3. 12-JENNA DOLL (HOQM)	HOQUIAM	6-5
4. 11-KATHLEEN FLANAGAN(WILS)	WILSON
5. 12-RAVEN SVENSON(HAZN)	HAZEN	Fall 2:53
6. 11-NATALIE HALL (PSCO)	PASCO
7. 11-GIULIANA PEPE(MTRN)	MOUNT RAINIER	Fall 1:53
8. 12-STEPHANIE CUEVAS (UNON)	UNION

Weight Class : 170
1. 12-TALLY THOMAS(FDWY)	FEDERAL WAY	Fall 4:43
2. 12-AYLIN BAUTISTA (SUNN)	SUNNYSIDE
3. 1O-QUINN LACY(SHEL)	SHELTON	Fall 2:54
4. 10-CAYLEE COLLINS(HILN)	HIGHLINE
5. 12-CAITLIN WOODWORTH (OAKH)	OAK HARBOR	Fall 1:18
6. 11-JENNESEE SAYLER (SKVW)	SKYVIEW
7. 12-JASMINE WELCH(YELM)	YELM	Fall 1:29
8. 10-REYNA HUECIAS (MABT)	MABTON

Weight Class : 190
1. 11-DREAKEANNA ADAIR(BLAK)	BONNEY LAKE	Fall 0:43
2. 12-DAKOTA MOON (KALA)	KALAMA
3. 10-JACQUELINE LUNA (TOPP)	TOPPENISH	3-1
4. 12-JACEY LINDNER(WRIV)	WHITE RIVER
5. 12-GLAYSIA SPARLING(DECA)	DECATUR	Inj def
6. 12-MEREDITH BAIN (OAKH)	OAK HARBOR
7. 11-MECCA CHASE(LINC)	LINCOLN	Fall 1:38
8. 11-GRACE HIMANGO (NOOK)	NOOKSACK VALLEY

Weight Class : 235
1. 12-ABBY LEES (WSGL)	WASHOUGAL	Fall 1:30
2. 11-MARIAH STEWART(FDWY)	FEDERAL WAY
3. 12-JAILEE MERCEDES (STWD)	STANWOOD	7-2
4. 11-NATASHA FRUH (NBCH)	NORTH BEACH
5. 12-SHALLON CROSSLEY (MWAL)	MARY WALKER	Inj def
6. 10-JASMINE FRYER (WVSK)	WEST VALLEY (SPOK)
7. 12-EMILY WHARTON (ABER)	ABERDEEN	Fall 2:51
8. 12-MAGGIE TORRES (SUNN)	SUNNYSIDE